Založ si blog

Obdiv patrí slovníku politickej elity národa.

Vždy,keď počujem ale najmä vidím, ako minister I.Mikloš vysvetluje nám zadubencom kroky k naplneniu vyjkradnutej štátnej pokladne a pomáha si pritom rukami, porovnávam ho so slovníkom doc.Fica,ktorý svoje pravdy nazýva jednoducho.

-že zlodejina je zlodejinou a nie nutné opatrenia,šikovnosť,alebo zmena podmienok,

-že s láskou spomína občan na začiatky privatizačného obdobia,kedy podľa výkladu I.Mikloša v Istropolise,ako mladý minister pre privatizáciu nás zoznamoval so zámermi vtedajšej vlády privatizovať chátrajúce firmy,ktoré vadili rastu spoločnosti .Mnohí mu ťlapkali,pretože ho nepoznali

-že po toľkých rokoch privatizačného úsilia je stále čo privatizovať a že i fungujúce podniky(dmes firmy) je možné doviesť sústredeným úsilím za pomoci schopných managérov a zmluv so súkromnými s.r.o spoločnosťami  do bankrotu

-že stačilo pôvodné štruktúry rozbiť do malých chátrajúcich spoločností najmä v zdravotníctve,aby boli pripravené na privatizáciu s platenými službami.Zatiaľ len za ubytovanie,stravovanie a používanie hygienických zariadení nemocníc a svietenia.Nemá to logiku? Má a presne v duchu terajších krokov vlády.

-že Euroval 2 je podobný našemu druhému dôchodkovému pilieru,no obrovské peniaze /750 mld.€)nebudú ležať v ktorejsi švajčiarskej banke(ECB?),ale budú slúžiť na obchodovanie s nimi.Že k jeho spravovaniu bude zriadený nový úrad,ako mnoho iných v nedávnej minulosti a vždy,keď sa naskytla príležitosť.

-že štátna tajomnica L.Nicholsonová(S&S) chce naučiť ľudí,ktorí sú už 4-5 rokov na dlažbe a bez práce, hľadať si platenú prácu pomocou rozdeleného sociálneho príspevku na“jedno teplé jedlo denne“ a druhú do terajšej výšky spolu ,až keď budú chodiť na zbytočné kurzy,alebo niečo budú robiť v obciach,kde žijú a na biedu starostov.

-že ako neskúsená,no zaradená , nechce vedieť prečo sú ľudia už tak dlhodobo nezamestnaní.

-že pred ňou v začiatkoch našej demokracie tu bola istá pani H.Wolleková,ktorá za ľudí v hmotnej núdzi pokladala len tých,čo nemali už v dome nič,ani rádio,ani televízor,ani chladničku a čo bolo potrebné dokladovať a bolo overiteľné návštevou bytu,či chatrče.

-že v rezorte blahodárne pôsobil tiež istý Ľudko Kaník,ktorý liečil čiastočne invalidných baníkov z Hornej Nitry tým,že im odoberal príspevky,hoci nebol lekár,ale minister,spolužiak I.Mikloša.

-že dočasné zdanenie súkromných bánk(všetky sú už súkromné a so zahraničnými majiteľmi)nebude mať dosah na ich vlastníkov,pretože tí už majú dávno pripravený program,ako dane nahradiť inými prijmami od klientov,zvýšením úrokovej miery so selektívnym výberom klientov a poplatkov.

-že štát nemá relevantné nástroje na kontrolu vnútorného účtovníctva bánk a deklarované zisky môžu len kamuflovať skutočné pomery ale tak,aby to neznižovalo image.A  rozdiely medzi nákladmi,rezervnými fondami rôzneho charakteru a ziskom môžu byť so značnými faldami

-že stanovisko p.Kollára a Sulíka z S&S o tom,že sa nestotožnili s príspevkom Slovenska do Eurovalu 2 je len strašenie a že nakoniec v NR SR zahlasujú ak jeden muž za prijatie a stlačia správne tlačítko,že áno,že súhlasia s výškou našeho príspevku do neho požičanými peniazmi,teda cash a zárukami za prípadné platby iným,ktorí sú na rade,veď sú liberáli.                        

že síce máme,ako sa patrí v demokratickom štáte Najvyšší kontrolný úrad,ktorý kontroluje súlad medzi zákonmi a realitou v dennom podnikateľskom konaní,no jeho ziastenia sú skutočne uspokojivé,teda,že nič.všetko je v poriadku.K žiadnemu porušovaniu predpisov nedochádza a keď,tek len v miere ťažko postrehnuteľnej.Samé lapálie.

            To skôr zvedaví,nazývaní investigatívni novinári,zistia odchylky reality od písaného slova zákonodárcov.Ale to zanikne v lavíne nových a novších porušovaní pravidiel,ktoré bývajú podsäúvané zahlteným a stále obťažovaným vyšetrovateľom cez prokurátorov všetkých úrovní.

 Aj preto treba veriť,milovať a pracovať,nebáť sa a nekradnúť,pretože podľa humanistu „láska a pravda zvítězí nad lží a nenávisti“

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac som si pri jednom lete do Havany vypočul rozhovor dvoch predavačiek susediacich obchodov. Keď nás uvideli, jedna druhej, pretože bola polnoc, radila aby zatvárala a nečkala, [...]

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený limit a že odmeny účinkujúcim umelcom a umeleckých telies boli zaplatené mimo základnej dohody, naviac. Zistila to mladá referentka po 8 mesiacoch služby na ministerstve [...]

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor a iný mať nemôže aj preto, že prívlastok, liberálny má z pohľadu politológov demokraciu, ako spoločenský systém novšie determinovať, ako slobodnú, od slova liberté. A tak [...]

stoltenberg

Nové spoločné jednotky rýchleho nasadenia nemajú podporu v EÚ

06.05.2021 20:50

Bojové skupiny EÚ už má. Existujú od roku 2004 a odvtedy neboli ani raz nasadené.

vrbetice výbuch česko

Kremľu nie je známe, že by pre neho pracovali agenti z kauzy Vrbětice

06.05.2021 19:34

Obom agentom Vladimir Putin udelil najvyššie vyznamenanie Hrdina Ruskej federácie.

Vladimír Pčolinský

SIS za šéfovania Pčolinského odpočúvala výrazne viac

06.05.2021 18:16

Podľa Juraja Krúpu dôvody nárastu počtu žiadostí o odposluchy nikdy nebudú známe.

Peter Visolajský

Situácia s nedostatkom personálu je naozaj kritická, upozorňujú lekári

06.05.2021 17:42

Ak by sme chceli dosiahnuť priemer Európskej únie, teda 8,4 sestry na tisíc obyvateľov, potrebovali by sme o 14-tisíc sestier viac.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 944814x
Priemerná čítanosť článkov: 2480x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy