Založ si blog

Problém reality

 

Analytici i politici, hoci majú akokoľvek vyargumentované dôvody svojho negatívneho postoja k Rusku, alebo len tak, že je to moderné, mali by si konečne položiť aktuálnu otázku, či je možné súčasné ekonomické i politické problémy Európy riešiť bez Ruska. Býva ale aj tak, že podobné otázky si nekladú a tým si zľahčujú svoje pozície v mediálnom priestore, pretože na ňu nemusia odpovedať.

Súbor sankčných opatrení voči Rusku z podnetu svetovej veľmoci č. 1 zatiaľ neviedol k zníženiu jeho ekonomickej, vojenskej, alebo politickej sily a očakávať, že budú ekvivalentné tým, ktoré pred mnohými rokmi zaviedli USA voči Kube, či v rôznych obdobiach voči Iránu či Venezuele budú viesť k zbedačeniu krajiny a k ústupu od presadzovania vlastných záujmov krajiny. Pretože aj také musí Rusko mať.

Ak rozsah sankcií voči RF zo strany USA a jeho spojencov sa dotýka hlavne investičných položiek veľkých firiem a bánk, protiopatrenia ruskej strany sú masovejšie, pretože sú uvalené na potravinárske produkty, kvety a teraz najnovšie i pracie prášky, ktoré pocítia mnohí a drobnejší producent a ich zamestnanci

Ak sa teraz dozvedáme, že do niektorých pobaltských štátov, či Poľska už prileteli americké bombardovacie stíhačky F 16 z dôvodov očakávanej agresie zo strany Ruska, svedčí to o nervozite partnerov, ale aj o obchodnej stránke aktivity – predsa ide aj o predaj vojenskej techniky, ktoré ich sprevádzajú. Rusi sú ticho, žiadna provokácia z ich strany sa nekoná čo spojencov v NATO musí znervózňovať viac, ako keby čosi podnikali a konali. Keby sa konali, dozvedeli by sme sa to ešte v priebehu dňa i s realizáciou nebezpečných protiopatrení. Zatiaľ prebiehajú a budú ešte prebiehať vojenské cvičenia i na našom území (Oremov Laz) za prítomnosti 1500 členného kontingentu amerických pozemných síl. Rovnako bude v polovici septembra uskutočnený presun amerických vojsk z Nemecka do Maďarska a cez naše územie aj keď by bolo praktickejšie cez Rakúsko a priamo do Maďarska. I to má význam, aby si politici overili náladu obyvateľstva podobne, ako pri prejazde z Poľska do domovských posádok v Nemecku cez Česko ale aj to, aby zdôraznili kto je tu pánom.

Teraz na leteckých dňoch na Sliači budú môcť asi zvedaví návštevníci prehliadnúť si aj superťažký bombardér B-52 s 8 turbínami na krídlach a zo 142 tonovou vzletovou hmotnosťou

To všetko a spolu má demonštrovať silu spojenectva štátov v NATO, ale súčasne vytvárať napätie, ktoré má eliminovať iné problémy. Či je to rozmach svetového terorizmu, alebo sťahovanie národov ohrozených dlhotrvajúcimi lokálnymi vojnami s dôsledkami, kde ale nevidieť ruku Moskvy. Ak by medzi argumenty nepriateľského postoja rôznej intenzity voči Rusku patrilo prinavrátenie poloostrova Krym do RF, je to už skutočne zástupný argument, pretože napred bol Majdan v Kyjeve a prvá zahranično-politická návšteva Johna McCaina z Washingtonu na ňom. Iste bol poradiť, ako sa majú protesty konať a demonštrácie ďalej rozvíjať až do streľby zo striech do demonštrantov.

A pokiaľ ide o súdne procesy s osobami, ktoré porušili zákony, alebo boli pristihnuté pri nedovolenej činnosti (špionáži) voči RF, protesty našich analytikov (G.Mesežnikov) bez argumentov, sú len politickým monológom, ktorý sa môžu zopakovať vždy, keď je k tomu príležitosť.

Nech budú Spojenci chŕliť síru a oheň so sankciami, dopady na ruskú ekonomiku to vplyv má, ale až taký, aby to viedlo k pádu režimu Vl. Putina a došlo k zrúteniu celého Ruska, o ktoré sa dlhodobo usilujú americkí stratégovia. Je len ilúziou. Ide už len o to, aby Spojenci vedení USA sa začali riadiť vlastnými skúsenosťami z vojen proti Rusku a vlastnými potrebami, pretože žijeme v Európe a jej problémy bez Ruska sú neriešiteľné. Sú, ale len politicky. Dá sa aj ináč?

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Francúzsko rok nový vesty žlté protesty prvé účasť nízk

'Žlté vesty' idú kandidovať do Európskeho parlamentu

23.01.2019 23:23

Z prieskumov verejnej mienky vyplýva, že hnutie by mohlo získať približne 13 percent hlasov.

USA únia stav prejav výročný Kongres Trump oznámenie

Shutdown trvá už 33 dní: Trumpov prejav v Kongrese len ak bude funkčná vláda

23.01.2019 22:52

Predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová odložila prejav prezidenta o stave únie.

znásilnenie, týranie, týraná žena, útok, plač, zúfalstvo, samovražda

Mladý Bulhar dostal za znásilnenie Nemky (13) mierny trest

23.01.2019 21:04

Ďalší 15-ročný chlapec dostal 15 mesiacov väzenia podmienečne za napomáhanie pri znásilnení.

Keňa, teroristický útok, Nairobi, hotel

Počet obetí teroristických útokov bol vlani od roku 2009 najnižší

23.01.2019 20:25

V súčasnosti je za najnebezpečnejšiu krajinu považovaný Afganistan.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 782631x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy