O jednom názore čitateľa

O jednom názore čitateľa

 

 

            Isté mienkotvorné noviny uverejnili nedávno názor čitateľa,ktorý uvádza,že počet pedofilných kňazov neprekračuje stav pedofílie medzi mužmi a všeobecne.Presnejšie údaje nemá,len si to myslí,no dochádza k prekvapujúcim záverom iste pozitívne prijimaným v svätej Cirkvi rímskej,ale aj v denníku,keď ho uverejnili,že je to všetko v poriadku.Že publikovanie ďalších zistení a priznaní vysoké kléru v západoeuropských zemiach je namierené proti svätej Cirkvi rímskej a nie proti jej nehodným synom,ktorí sa pedofílie v rôznych podobách dopúšťali a až po rokoch sa obete rozhodli vypovedať Dotyčný čitateľ však nerešpektuje zásadu,že sú isté profesie,ktoré sú zásadne spojené s istými charakterovými,zdravotnými,fyzickými i socialnymi vlastnosťami záujemcov o profesiu.Medzi ne patrí i záujem stať sa farárom,či reholníkom.

            Už viackrát som sa k problematike pedofílie kňazov,alebo reholníkov vyjadril v tom zmysle,že počet dokázaných a primeraných prípadov u nás je mizivý,možno nulový.Písal som aj o dôvodoch tejto radostnej správy.Jednym môže byť skutočnosť,že v minulom období 40 ročneho temna kňazi a reholníci nemali prístup k mládeži v školách,alebo zariadeniach pre mládež a tak nebolo ani príležitosti páchať rôzne roztopaše s mladými chlapcami,či dievčatami.Druhou a tiež reálnou je stav našej spoločnosti ,jej religiozita,ktorá aj keď sa príbeh stal ,ako ho odhaľujú v Nemecku,Rakúsku,Irsku,Holandsku,či Francúzsku na želanie rodičov a dnes už dospelých osôb, je premlčaný a so stratou pamäti.

            Ako príslušník evanjelickej cirkvi nemôžem mať skúsenosť s miništrovaním,ale mal som kamarátov,ktorí sem-tam prišli v nedeľu domov s červeným lícom z facky od pána farára,že niečo počas omše urobili zle,alebo ako chlapci v sakristii hrali karty,či niektorí smelší odpili z fľaše,ktorú mal pán farár poznačenú čiarkou.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac som si pri jednom lete do Havany vypočul rozhovor dvoch predavačiek susediacich obchodov. Keď nás uvideli, jedna druhej, pretože bola polnoc, radila aby zatvárala a nečkala, [...]

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený limit a že odmeny účinkujúcim umelcom a umeleckých telies boli zaplatené mimo základnej dohody, naviac. Zistila to mladá referentka po 8 mesiacoch služby na ministerstve [...]

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor a iný mať nemôže aj preto, že prívlastok, liberálny má z pohľadu politológov demokraciu, ako spoločenský systém novšie determinovať, ako slobodnú, od slova liberté. A tak [...]

ponorka RFS Novorossijsk, britská vojnová loď HMS Mersey

Cez Lamanšský prieliv preplávala ruská ponorka, pod pozorným dohľadom britského námorníctva

04.07.2025 20:35

Britské vojenské námorníctvo v uplynulých dňoch sprevádzalo ruskú ponorku RFS Novorossijsk pri plavbe cez Lamanšský prieliv smerom na západ.

Alexus Grynkewich, Pentagon, NATO

Spojenecké sily NATO v Európe majú nového šéfa. Grynkewich vystriedal Cavoliho

04.07.2025 19:40

Americký generál Alexus Grynkewich prevzal v piatok funkciu vrchného veliteľa spojeneckých síl NATO v Európe.

Záporožská jadrová elektráreň

Záporožská jadrová elektráreň prišla o vonkajšie zdroje energie. Neskôr boli obnovené

04.07.2025 18:47, aktualizované: 21:54

Ukrajinská Záporožská jadrová elektráreň prišla o všetky vonkajšie zdroje energie, uviedla Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE).

Košariská Štefánik busta

Matovičovci upozornili na predraženú bustu Štefánika, rezort kultúry kritiku odmieta

04.07.2025 17:52

Hnutie Slovensko tvrdí, že rezort kultúry chce bustu objednať za viac peňazí, než by mala stáť podľa odborníkov.