Založ si blog

Čo je na tom k zverejneniu?

            Medzi najťažšie zločiny nezvládnuteľných prezidentov a vládcov všeobecne, okrem pedofílie patrí ulievanie scudzeného majetku štátu v cudzích bankách. Zatiaľ sa tomu nevyhol žiaden a najnovšie (zatiaľ) prezident Ukrajiny V. Janukovyč, ktorý so synom Alexejom ulial v astronomickej hodnote 37 mld. USD v niektorej a iste renomovanej banke sveta. Udivuje s akou rýchlosťou a v zhode so žiadosťou o pôžičku vo výške 35 mld. USD sa táto suma stala verejnosti dostupná, keď platí bankové tajomstvo a rečníci z tribún Majdanu to vedeli tak skoro. Bolo to zrežírované, alebo je to bluf?

            Podobne sú známe majetkové pomery iných oligarchov a nie len minulých, ale aj súčasných, vládnych  a to pri ochrane osobných údajov veľkých postáv dnešného sveta Veľmi pružne na sumy ktorými vládnu súčasní predstavitelia moci v Kyjeve upozornili noviny práve na MDŽ s tým, aby si čitateľ vedel vlastným rozumom dešifrovať udalosti, ku ktorým došlo práve tam, v krajine ktorej hrozí štátny bankrot. Riešenie sa určite nájde, no s dopadom na život jednoduchých občanov a dlhú dobu. Ale dokáže audit MMF okrem plošných zásahov vykonať aj niečo adresné? To by tento fond bol hrobárom kapitalizmu, kde ochrana súkromného vlastníctva je posvätná aj bez dokazovania spôsobu jeho nadobudnutia. Veď len u nás a príkladne nie a nie prijať zákon o povinnom a adresnom  preukazovaní prírastku majetku za uplynulý rok u dôležitých činiteľov spoločnosti. Zaujímavá by bola aj história spôsobu nadobúdania majetku po prevrate, pretože nie všetci naši kapitálotvorcovia by to vedeli dokumentovať a doklady o tom ani nemajú. To len pánov Brtvu, Pachingera a Majského poťahujú po súdoch celé roky a oni spolu s právnikmi vždy nájdu dôvody pre odklad konečného rozhodnutia o ich pôsobení v B.M.G Horizonte, keď dnes sú už chudobní občania štátu a ich majetok je už poctivo a podľa zákonov prevedený na cudzie osoby, či príbuzných, ktorí môžu financovať obnovu procesov. Veď len teraz premýšľajú zákonodárcovia o tom že osobám zadržiavaných pre majetkové trestné činy bude ich majetok zmrazený bez možnosti manipulovať s nim a po vynesení rozsudku sa uvidí čo a ako Prečo sa tak nestalo už dávno, keď naši najväčší boháči sa už napakovali?

            Ten najčastejší spôsob scudzovania majetku sa deje na línii štát – súkromník, či jeho schránková firma, nikdy nie opačne. Obohacovanie v línii súkromná spoločnosť – fyzická osoba je menej časté a zvykne končiť streľbou z krátkej zbrane v súkromnom vlastníctve i s mŕtvymi aktérmi.

            Keď pohliadneme na publicitu s akou informujú médiá o majetkových pomeroch známych osôb, pretože to vynáša a ľudí zaujíma, malo by sa to zakázať. Ohrozuje to česť a dobré meno každého, kto vysokým nasadením svojich schopností, šikovnosťou a za pomoci solidárnych zákonov prišiel k bohatstvu a mať majetok rozprávkových hodnôt chráni celý spoločenský systém, na ňom je predsa založený. Cesta k jeho nadobudnutiu nie je dôležitá, ináč by sa zrútil celý finančný svet i systém.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

Natália Veselnická

Ruská právnička Veseľnická vypovedala pred vyšetrovateľmi z amerického Senátu

21.04.2018 19:48

Ruská právnička Nataľja Veseľnická nedávno vypovedala pred skupinou amerických senátorov, ktorí vyšetrujú podozrenia zo zasahovania Moskvy do prezidentských volieb v USA v roku 2016.

Maďarsko, voľby, reakcia, protest, zákon

V Budapešti pokračuje séria protivládnych pochodov, prišli desaťtisíce ľudí

21.04.2018 19:45

Trasu pochodu zabezpečovali stovky policajtov.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 668747x
Priemerná čítanosť článkov: 1755x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy