Založ si blog

Vždy ide o niečo.

Mám opakované a viacročné skúsenosti s vedením skupiny desiatok akademicky vzdelaných intelektuálov a prikláňam sa k názoru že sa s nimi pracuje a spolupracuje ťažko. Mali vždy hlavne individuálne pohľady a riešenia a len málo bývalo toho, na čom sa vedeli s rešpektom k mojej autorite zhodnúť, alebo mali názor zhodný s potrebami celej skupiny. Dnes je o tom demokracia.

Doba sa zmenila a to, čo akademických vzdelancov spája, sú dnes hlavne peniaze. Nie síce u všetkých, ale tých, ktorým dávajú zistenia mediálny priestor je viac a protestujúcich tiež. Presne vedia, kde a kto má viac ako oni Porovnávanie vytiahnuté z kontextu však vždy klamalo.

Ako človek v pokročilom veku navštevujem opakovane zdravotnícke ambulancie a tak si počas čakania všímam aj výsledky spolupráce lekárov s agentmi v čiernymi kufríkmi(dealermi), ktorí po zaklopaní na dvere (asi) dohodnutým signálom vstúpia do ambulancie, aby sa ošetrenie pacientov prerušilo na desiatky minút Okrem výsledkov, ktoré nevidíme, vidíme len radu praktických pomôcok na stole sestru označených príslušným logom. Hodiny na stene, kalendáre, perá, poznámkové bloky a hlavne slušivé oblečenie s firemným znakom dodávateľskej organizácie. To je však len maličkosť, robia tak agenti aj iných spoločností a mimo ambulancií. Ale niečo, s čím sa nik nechváli býva tá skrytá časť návštev.

Médiá priniesli správu, že úradné miesta, hlavne zdravotné poisťovne sú znepokojené rastom spotreby výživových doplnkov na lekársky predpis – recept. Dnes v dobe dokonalej digitalizácii celého nášho života, evidencie a možností nemal by byť preto problém zistiť, ktorý lekár a z ktorého regiónu nadmerne predpisuje výživové doplnky svojim pacientom .Ale nie, aj keď by to malo byť najjednoduchšie a rýchle, ministerstvo pripravuje na tento podnet úpravu, kedy a ako môžu lekári predpisovať tieto doplnky. Teda ďalšie administratívne opatrenie, ktoré vyvolá v radoch lekárov zlobu a protesty, ktorými úradná moc si osobuje právo zasahovať do ich slobodného rozhodovania o tom, ako a čím liečiť pacientov. V tom budú mať vždy predsa slobodu popri dvoch atestáciách. Ak sme boli počas dôb znevažovaného a kritizovaného socializmu zvyklí na solidárny a bezplatný zdravotný systém očakávajme, že ten už nemá dôvod dlho sa udržiavať a musí prejsť do podoby, že za všetko treba platiť

Realizátori spoločenských zmien, ktoré nás postihli už dávno pochopili, že najväčším darom človeka je jeho zdravie a ak ho človek nemá, alebo ho stratil z dôvodov osobných, alebo akýchkoľvek iných sa bude oň usilovať Aj preto neudivuje tá presila reklamy na rôzne liečivé medikamenty, aj bez lekárskeho predpisu, pretože tento segment našej existencie bude vždy popri výžive najdôležitejší a najplodonosnejší pre farmaceutické spoločnosti a ich vlastníkov. Všetky doterajšie prostriedky ľudskej činnosti, ktoré posúvali pokrok dopredu sú a boli len časťou toho, čo skýta farmaceutická produkcia. Môžu byť prekonané len novými medikamentmi na predĺženie života, života bez hemoroidov i vrások, ale nie autami jazdiacimi do schodov alebo bez vodičov Aj preto reklama radí všeličo, ale len malými písmenkami je doporučenie, že treba sa poradiť s ošetrujúcim lekárom Pre strýčka príhodu, kedy niečo.

 

W O W

 

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

univerzita komenskeho

Univerzita Komenského bude mať päť nových a štyroch staronových dekanov

24.01.2019 12:35

Väčšina z nich nastúpi do funkcie 1. februára.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Internát horel aj v Maďarsku, požiar si vyžiadal jednu obeť

24.01.2019 12:20

Evakuovať museli 80 ľudí.

čaputová

Čaputová odovzdala podpisy, Fica za ústavného sudcu by nevymenovala

24.01.2019 12:20

Ako uviedla Čaputová, Slovensko potrebuje byť spravodlivejšou krajinou než je doposiaľ.

potraviny, žena, nákup, obchod, košík

Svoje nechceme? Jeme viac potravín z dovozu

24.01.2019 12:00

Len každá štvrtá potravina vystavená na pultoch obchodov pochádza zo Slovenska.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 782825x
Priemerná čítanosť článkov: 2055x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy