Založ si blog

Vdp biskup a poľný kurát získal ďalšiu pozíciu

Od dní, keď bol z rozhodnutia súčasného Svätého otca a pápeža odvolaný a odvelený do materského kláštora trnavský arcibiskup Bezák, môžeme pozorovať isté, síce malé ale z tradícií r. k. cirkvi významné modernizačné posuny v chovaní kléru .Ich slová z prednášok počas omší sú už bližšie civilnej reči v používaní niektorých (business, managér, moderátor a pod.) no zatiaľ sa to nedotýka podstaty.

            Keď istý kňaz len nedávno mal prednášku v nedeľnom prenose SRo o posvätnosti manželského zväzku, svoju prednášku začala žena(!) čítajúca z Písma svätého slovami zo Starého zákona o tom, ako Pán Boh stvoril Adamovi, aby mu nebolo smutno Evu z jeho rebra. To vari už ani obrazne nepatrí do výbavy prednášajúceho v chrámoch, pretože odpovedá len  tradičnej výbave vierovky, ktorá má už mnohé prekonané tvrdenia. Podobne  postavenie ženy v náboženskom živote iný kňaz  to odôvodnil tým ,že ani pri poslednej večeri Ježiša Nazaretského okolo stola .no len z jednej jeho strany tradične zobrazovaného , sedeli iba muži .A ženy treba v tej súvislosti chápať ako gazdiné, obsluhujúci personál. taký je totiž tradičný obraz, ktorý si domysleli umelci v rôznych storočiach.  Iné videnie skutočnosti sa nepripúšťa. Je to tak a basta!

            Teraz náčelník poľných kurátov vdp Rábek v náprave chýb cirkvi so súhlasom vysokých miest vo Vatikáne dosiahol, že nebohý pápež K.Wojtyla bol menovaný do pozície patróna slovenskej HZS na svätej a dokonale pripravenej omši v Terchovej .Bolo to premyslené ,no K.Wojtyla ako novokňaz v Krakowe bol skôr turista, ktorý mal rád Vysoké Tatry .Cieľom tejto akcie bolo aktualizovať činy človeka ,ktorého poznajú i dnešní ľudia. a zaradiť ho do istého potrebného moderného kontexu. Aktu sa zúčastnili profesionálni i dobrovoľní záchrancovia zo všetkých staníc HZS až asi na tých, čo boli v službe, alebo nechceli. Bolo to iste v rámci služobnej cesty so všetkými benefitmi. Všetko na účet úradu vdp biskupa  Rábka. .Zúčastnení záchranári boli odetí do slušivých uniforiem ,ktoré im k tejto príležitosti zabezpečil samotný režisér aktu vdp. Rábek. iste ako vrchný veliteľ všetkých poľných kurátov ozbrojených síl ASR,  policajtov ,hasičov i dozorcov  vo väzniciach si to mohol dovoliť, má na to predsa možnosti cez velenie ASR, ale  má aj vplyv na krajčírskej dielne v službách cirkvi, kde  pracovité mníšky šijú uniformy pre kňazov pre každú príležitosť Teraz pod jeho perute takto sa zaradili aj záchranári s celou ich pracovnou výbavou a lanami a skobami. Zatiaľ tam nebolo možné zaradiť helikoptéry, ktoré sú akosi mimo jeho dosahu. Zatiaľ.

Pri posvätnom akte pekne v diele asistoval pápežský nuncius z Vatikánu, ktorý peknou slovenčinou čítal, čo mu pripravili prekladatelia .A že vdp.Rábek je rázny a vysoko postavený činiteľ aj v KBS svedčí zloženie suity v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Kam sa nezmestil vdp Gális pod ktorého úrad biskupa patrí i cirkevný zbor  v tejto obci .Iste v tom nebola chyba alebo zábudlivosť ale dôkladná réžia kto môže a kde a kto nemôže podľa predpisov, ktoré sa musia dodržiavať .O jeho schopnostiach a možnostiach svedčí aj zmena ináč pekného názvu obce Sládečkovce na starý Močenok, kde sa narodil vdp.Rábek a niekoľko storočí pred nim biskup Gorazd,V tomto  bohatom  slede odpustových letných slávnosti dostal sa už aj Močenok prvý krát s gospelovými spevmi rôznych skupín ,ale už aj so svätou omšou,  v TV prenose ktorú slúžil ako ináč miestny rodák vdp.Rábek.Ak to pôjde tak ,ako doteraz Močenok môže o niekoľko rokov byť rovnocenným miestom, ako Šaštín,či Levoča .Len počkať .Je to schopný a šikovný pán.

 

vdp= veľadôstojný pán

 

 

W  O W 

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Svetová ekonomika sa vracia do normálu, tvrdí banka bánk

25.06.2017 22:47

Rast svetovej ekonomiky sa vracia do normálu, tvrdí banka BIS. Zároveň odporúča skončiť s nízkymi úrokmi a varuje pred snahami zvrátiť globalizáciu.

TURKEY-LGBT/PRIDE

Turecká polícia si tvrdo vynútila zákaz pochodu homosexuálov

25.06.2017 21:30

Pochody za práva LGBTI komunity sa konali vo viacerých európskych aj amerických mestách. V Istanbule polícia proti sprievodu, ktorý úrady zakázali, tvrdo zakročila.

Graf, lupa, čísla, peniaze, ekonomika, euro

Taliani zatvoria dve banky, môže ich to vyjsť až na 17 miliárd eur

25.06.2017 21:20

Taliansko prispeje na riadenú likvidáciu dvoch regionálnych bánk sumou 5,2 miliardy eur, ale celkové náklady môžu byť až 17 miliárd eur.

volkswagen, protest, štrajk,

Štrajk vo Volkswagene sa skončil, mzdy porastú o 14,2 %

25.06.2017 20:39, aktualizované: 20:50

Štrajk v slovenskom Volkswagene sa skončil. V pondelok o 6:00 sa výroba obnoví v plnej miere.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 562980x
Priemerná čítanosť článkov: 1478x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy