Aj americká ústretovosť voči politickým imigrantom musí mať medze

24. apríla 2013, gilos, Nezaradené

Fyzické ukončenie drámy, ktorú vyvolal teroristický skutok na Bostonskom maratóne nemôže skončiť len potrestaním ešte žijúceho aktéra ale aj selektívnymi zmenami imigračnej politiky USA. Už nebude môcť ísť len o postoj k „ríši zla“, keď doteraz prijímali ľudí z rôznych disidentských skupín, odporcov režimu Vl.Putina v RF.

Prijímanie čečenských odporcov Ruska spojené s  nastolovaním poriadku v tejto krajine zvanej Čečňa (Čečensko) nemohlo byť predsa devíza, ktorou platili   jeho odporcovia za nový život v slobodnom svete USA Tak totiž v demokratických médiách sveta bola prezentovaná situácia v Čečni, že je to ozbrojená snaha pokračovateľov diela generála Dž.Dudájeva o vymanenie sa spod moci Moskvy, ale kto ich dlhé roky podporoval zbraňami?

Je síce pravdou ,že CIA sa obrátila na ruské bezpečnostné orgány o názor na rodinu právnika Carnajeva, ktorí emigrovali do USA už v prvej vlne exodusu  Čečencov. Ten pre svoju ťažkú nemoc, ako robotník v autoservise nemal prostriedky na liečenie a tak sa radšej vrátil Jeho deti zostali v USA a boli preverované v súvislosti s možnosťou získania štátneho občianstva aj na ruskej strane .Takže záujem o rodinu Carnajeva bol obojstranný a asi dôvodnejší, keď ich otec hovorí o synoch, že sú to anjeli

Pred časom podobný, zatiaľ pokojný, bol proces včleňovania kubánskych nespokojencov s režimom F. Castra na Kube. Castro to ako prezident riešil to tak, že možnosť odchodu do krajiny slobody povolil všetkým vazneným akože z politických dôvodov a ako o nich hovorili americké zdroje. Proces exodusu skončil veľmi a rýchlo, pretože o život v USA prejavili nie politickí, ale kriminálni vazni  Preverovanie o koho išlo ostalo na orgánoch USA a tíe o takých kriminálnikov záujem nemali

Preto a iste budú imigračné úrady USA viac dbať o morálny profil žiadateľov o život v USA, vazby na islamské militantné organizácie  a viac, ako o politický režim v Rusku.

 

W  O  W