Založ si blog

Je to už ten motýlích krídiel šum?

Aj keď sa premiér R.Fico dušuje, že jeho vzťah k p.Kiskovi, prezidentovi je korektný a slušný, udalosti z druhej strany tomu nenasvedčujú. Už od čias, keď náš kandidát na funkciu generálneho tajomníka OSN neprešiel v BR a tak nám až z NY oznamoval, že nádej netreba živiť, pretože premiér nemá s mnohými a významnými štátmi Európy konzistentný názor na kvóty migrantov, čo rozhodlo Ale predsa ani v Nemecku nemajú sesterské strany CDU a CSU na prisťahovalcov rovnaký názor a preto A.Merkel do Mníchova na ich zjazd nepocestuje.

Neporozumeli si ešte ani v postoji k Rusku. Ak R.Fico zastáva názor, že obe strany musia plniť dohody z Minska v plnom rozsahu a dodávky zemného plynu v budúcnosti cez naše územie sú mimoriadne dôležité i pre poplatok za prepravu plynu do západnej Európy, pán Kiska trvá na poslušnosti k sankciám a našej transatlantickej spolupráci s USA a bez ohľadu, ako sa sankcie dotkli nášho exportu potravín do Ruska.

Hlboký úklon pred dalajlámom počas jeho zastávky v Bratislave a pozvanie na obe nepatrilo iste k primeraným aktom politika i krajiny, ktorá deklaruje, že uznáva jednu Čínu včítane jej časti, ktorou je Tibet. Príkladom môže byť postoj českého prezidenta M.Zemana k postoju jedného ministra, ktorý oficiálne dalajlámu prijal a v prvej reakcii odmietol jeho strýkovi udeliť štátne vyznamenanie. Dôležité je ale to, že s jeho postojom súhlasili na stretnutí všetci najvyšší štátni činitelia. Zhodli sa na tom, že ekonomické záujmy štátu musia byť nadradené podobným odskokom od zásad. A to, že český minister poľnohospodárstva už do Číny nepocestuje na rokovania je prejav postoja vlády v Pekingu. Nás niečo také nečaká, pretože naše styky sa nepokúšal ešte nik nadviazať a v Číne vedia, že pri iných cestách naši politici sú doma po návrate spytovaní, či otvárali aj otázky ľudských práv. A ako je známe už dlhšie čínski podnikatelia sa nasťahovali do budovy po bývalej Živnobanke, ktorú kúpili za 1 mld.Kč, aby mohli odtiaľ koordinovať svoje podnikanie v Európe.

Zaujímavá je situácia, ktorá nastala po stretnutí prezidentov krajín V4 v Rzeszowe, kde p.Kiska oznámil svojim kolegom, že postavenie a názory na toto regionálne združenie zo strany niektorých krajín EÚ nebolo nikdy tak zlé, ako teraz. Možno to nevedeli a on im otvoril oči. Preto sa s nimi ani nerozlúčil, ako by sa patrilo. Dalo by sa čakať, že jeho pôvod gorala ho naviguje k poľskému kolegovi Dudovi, s ktorým sa už nadpočetne stretol i s vrúcnym objatím, no nebude to určite tak chlapsky, vrúcne. Poliaci čakali, že po odchode Británie z EÚ bude im ponúknuté miesto tretieho v rade. Nestalo sa tak, nastúpili tam Taliani Zabudli, že i na nich pozerajú ostatní, starí členovia, že i oni sú tiež len východoeurópania, ako my, chudobní s negatívami, čo k tomu patria. Možno, ale bez PiS. Posledné jeho aktivity majú investigatívny charakter, nezlučiteľný s jeho postavením, že je prezidentom pre všetkých, keď sa už necháva informovať bývalým vyšetrovateľom príbehu Gorila M.Gajdošom o dôvodoch jeho odchodu aj zo zboru. Už ide o to, či ako osoba zaviazaná mlčaním mal čo povedať. A z toho, že si predvolá i iného Gajdoša, tiež prezidenta ale PZ a o tom, či predvolá dozorujúceho prokurátora Kováčika dáva nádej, že dal na radu starších v Kancelárii a stáva sa politikom.

R.Fico tým, že dlhodobo zaujíma nepochopiteľný postoj k mediálne živeným koncom podnikateľa Bašternáka a jeho bývanie v dome Bonaparte, ktorý patrí podnikateľovi, ale aj k ministrovi Kaliňákovi nerobí mu dobré meno, ani jeho strane, ktorú vedie.

Čo ak ide o obavu, že motýlích krídel šum spôsobí búrku?

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Nesrovnal  Vallo

Nesrovnal sa stretol s Vallom, kľúče od mesta si odovzdajú 7. decembra

21.11.2018 15:35

Nesrovnal informoval Valla aj o zabezpečení zimnej údržby.

TURKEY-SECURITY/DEMIRTAS

Erdogan prirovnal verdikt európskeho súdu k podpore terorizmu

21.11.2018 15:31

Európsky súd pre ľudské práva vyzval na ukončenie väzby pre tureckého opozičného politika Selahattina Demirtaşa.

sulik, tv pravda

VIDEO: Danko spochybnil Sulíkovu diplomovku

21.11.2018 15:09

Podľa Danka práca nemá uvedené zdroje a obsahuje vulgarizmus. Sulík to odmietol.

lekár, prehliadka, pediater

Slováci by privítali najmä reformu v zdravotníctve, vyplýva z prieskumu

21.11.2018 14:37

Zmeny by však uvítali aj v ďalších sektoroch.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 774226x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy