Založ si blog

Kedy sa prepriaha?

 

Počiatočné úsmevy, potriasanie pravicami a podpisy predstaviteľov strán terajšej vládnej koalície pred TV kamerami naznačovali že ako trojspolok, či trojdohoda budú po celé volebné obdobie spolupracovať v prospech občanov. Slovenska Rámec je daný koaličnou zmluvou a v NR schváleným programom vlády, no priebeh udalostí naznačuje, že strana SMER-SD voči partnerom SNS a Most – Híd je v menšine, že má len tretinu práv, čo sa prejavilo už v poklese jej preferencií

Návrh zvýšenia poplatkov za vlastnenie TV prijímača, ktorý predložil minister M.Maďarič bol odložený na lepšie časy, ale návrh zákona o dani z dividend bol na koaličnej rade skresaný na polovicu I jeho platnosť od roku 2018 je podozrivo ústretová voči osobám, ktoré poberajú dividendy. Prečo nie skôr? Veď tento posun v čase naznačuje, že nárok na dividendy bude možné za pomoci šikovných advokátov zamotať tak, aby pôvodný zámer obohatiť štátnu kasu sa stratil. a stal sa zbytočný. SNS a jej predseda postupne preberajú agendu KDH, ale určite i s voličskou základňou aby sa stali nielen stranou národnou, ale aj kresťanskou, pretože nový predseda KDH začal zápas profilovanie hnutia na hnutie konzervatívne a pokúšal sa tak na ich konferencii, čo mu neprešlo. Zatiaľ, ale nevzdáva sa. Obaja popletú a spoločne roduverných Slovákov- katolíkov Ale p.Danko ide ďalej, keď sľúbil katolíckym biskupom podporu v ich principiálnom a kresťanskom postoji voči LGBT, ale aj v zvýšení limitu registrovaných členov náboženských spoločností z 20 na 50 tis. Čo keby tak inicioval presadiť limity pre členstvo v politických stranách a združeniach? To by sprehľadnilo záujem o kreslá v NR. A znížilo výdavky štátnej pokladnice na ich činnosť.

Teraz najnovšie vedú signatári koaličnej dohody spor o výšku odvodov živnostníkov do Sociálnej poisťovne. A opäť je SMER –SD v tomto spore v menšine, teda v opozícii voči svojim partnerom, ktorí viac dbajú o krátkodobé zisky ich hlasov v najbližších voľbách Veď i p.Švejna, štátny tajomník za Most-Hid hovorí, že mu nevadia súčasné nízke odvody živnostníkov do fondu, keď nehľadia na svoje budúce a nízke dôchodky.

Zavedenie poplatkov za prednostné vyšetrenie u lekárov k čomu dospel minister Drucker môže potešiť klub priaznivcov exministra R.Zajaca že došlo na jeho slová že lekárom bude stále málo a tak treba voliť aj nepopulárne opatreniam, aby zdravie malo skutočne najvyššiu cenu. Lov na prijímateľov úplatkov v zdravotníctve pokračuje a už má ďalšiu obeť, až sa človek čuduje pôvodne slušným ľuďom, ale čo robia peniaze už zabudol.

Minister Drucker sa zaoberá so svojimi spolupracovníkmi aj redukciou pohotovostných staníc, najmä tam. kde funguje i urgentný príjem pacientov v nemocniciach. Čo ale tam, kde noví majitelia zdravotníckych služieb s cieľom ich racionalizovať zrušili akútne služby a orientujú sa na dlhodobo nemocných, čo viac vynáša? Verme, že údaje o tom, že niekedy lekár v pohotovosti nemá za celú noc pacienta sú pravdivé., ale majú byť tam, kde nemocnica zariadená na urgentný príjem je ďaleko. Aj preto, keď hasiči nemali v noci požiar, ich generál Nejedlý iste neuvažuje, že nočné služby hasičov treba rušiť.

Pokračujú po prázdninovom oddychu aj mladí učitelia hlavne z Bratislavy, ktorým je ich odmena za prácu malá na založenie rodiny a majú pritom vysokoškolské vzdelanie! Ak je tak a na život v tomto meste je to málo, môžu si nájsť miesto niekde na vidieku. kde ich starostovia príjmu s otvorenou náručou i s bytom. Veď roztvorenie mzdových nožníc v odmeňovaní v súkromných spoločnostiach a v štátnych organizáciách nezavinili v Bratislave ministri financií a školstva.

Od mája, kedy došlo po voľbách k vzniku pravo-ľavej koalície je dosť príkladov na uvažovanie, či trojspolok vydrží pohromade celé volebné obdobie a či to nebude na úkor strany SMER-SD. Analytici síce hovoria, že vydržia spolu do najbližších volieb a potom sa uvidí. No doteraz je to na účet tejto strany, pretože je stále v defenzíve a ako ukázali uvedené príklady je to na vrub sociálnych pasáži z jej programu. Uvidíme kam sa prekľučkujú v decembri, koho kto nahradí a poďakuje sa.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Gabriela Uhliarová, lekarka

Handlovú straší nepríjemná nákaza

24.09.2017 12:00

Mykotická nákaza sa rozšírila natoľko, že miestna nemocnica upozorňuje občanov, aby sa čím skôr prišli dať odborne vyšetriť.

kiska, osn

Kiska sa údajne v USA stretol so Sorosom

24.09.2017 11:53

Stretnutie potvrdili tri od seba nezávislé zdroje, trvalo približne hodinu.

Pápež František

Návrat do 14. storočia: Konzervatívni teológovia obvinili pápeža zo šírenia kacírstva

24.09.2017 11:01

V liste, ktorý v auguste poslali do Vatikánu, sa dožadujú filiálnej korekcie - opatrenia, ktoré cirkev naposledy použila v 14. storočí.

trump

Trump obvinil Irán zo spolupráce s KĽDR

24.09.2017 10:21

Test novej iránskej rakety spochybnil medzinárodnú dohodu s Teheránom o jadrovom programe, uviedol americký prezident Donald Trump.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 578988x
Priemerná čítanosť článkov: 1520x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy