Založ si blog

Ten príbeh má už politický rozmer.

 

Už to, že Drahomíra, matka Natálie, ktorá teraz je na tajnom mieste, keď predtým trávila voľný čas a na začiatku príbehu v re-socializačnom zariadení „Čistý deň“, našla spravodlivosť v politických kruhoch SaS a že právnej stránky ďalších krokov vo veci sa ujal známy poslanec a reprezentant politického krúžku OľaNO+NOVA, svedčí o tom, že už neide len o porušenie zákona, ale o politiku.

Príbehov o pohlavnom styku nedospelých osôb, ktoré chráni zákon je iste veľa, no žiaden i s prísnymi dôsledkami na osoby, ktoré ľudskému pudu neodolajú, nemá také dôsledky, ako tento vypreparovaný do politickej podoby. Až do takej, že opozícia bude následne žiadať odstúpenie ministra (!) i detskú ombudsmanku z funkcií a plne zamestnáva generálneho prokurátora i prezidenta policajného zboru. Skrátka opozícia príbeh „rozfofrovala“ do takej miery, aby rovnocenne nahradil letné pondelkové zhromaždenia pred domom Bonaparte, kde sa už nedá nič nové pridať i divákov ubúdalo. Boli pagáčiky, tričká, predplatené hudobné skupiny (Nedvědi odmietli) i platení starí a zabúdaní zabávači i čelom vzad k domu na prenajatom pozemku.

Klienti re-socializačných zariadení sú osoby, ktoré sú v nich z rôznych dôvodov, dobrovoľne, či z rozhodnutia súdu či rodiny, no za účelom návratu do spoločnosti a po úspešnej liečbe zo závislosti a ktoré by mali mať retardačný dosah na ich život v sporiadanej spoločnosti Ich minulosť pred nástupom do liečenia a následne do zariadenia má mnoho spoločných znakov, ktoré za istých okolností a podmienok môžu pokračovať, vyvíjať sa a i modifikovať. Podobne, ako vo väzeniach, či nápravno-výchovných zariadeniach. Aj preto v dotknutom zariadení na želanie novinárov začali chovanci predkladať ústne sťažnosti ako je s nimi nakladané. Že musia pracovať, že za neposlušnosť sú im zmenšované porcie jedál a trestaní bývajú aj za pokusy o útek, pokiaľ tam nie sú dobrovoľne.

O mimoriadnom záujme médií o príbeh svedčí i vysoký počet novinárov a reportérov pred bráničkou do zariadenia, keď čakali na slová majiteľa zariadenia, ktorý im ale toho veľa nenahovoril čo ich sklamalo. A je len otázkou, či pri životospráve maloletej Natálie pred nástupom do zariadenia tento príbeh nemal aj predhistóriu a pre ktorú ju matka umiestnila práve tam, do súkromného zariadenia.. Bez väčšej pozornosti médií prešla informácia, že i Natália žalovala svoju matku. aby sa teraz do príbehu zapojil i pán otec. Ten v celom príbehu doteraz chýbal, alebo je už od rozsobášu s matkou Natálie mimo, pretože tá bola zverená do starostlivosti pani Drahomíre. Preto prvotné príčiny toho, že skončilo dievča nakoniec v re-socializačnom zariadení, treba hľadať v rodičoch. To všetko budú povolané inštitúcie zisťovať a následne riešiť disciplinárne. Ale teraz z dôvodov politických bolo vhodné postaviť sa poslancom z opozície do radov ochrancov mravnosti, ktorým záleží na nej viac, ako súčasným profesionálnym a zodpovedným činiteľom a takto to preukazovať.

Prejdú dni, možno týždne, keď tento mediálne rozmazávaný príbeh bude nahradený inými, možno rovnako vzrušujúcimi, ako tento. Veď čo proti tomu je pád helikoptéry pri obci Strelníky?

Len pre pamäť a iste horší príbeh sa pred časom konal v obci Nálepkovo (okr. Sp. Nová Ves) kde pri verejnej ceste počas dňa „obrábal“ mladistvú devu mládenec za záujmu okoloidúcich a bez následného vyšetrovania a stíhanie za nedovolený sex.

Možné to bolo tak preto, že piliere ochrancov mravnosti a verejného poriadku, ako sú na politickej scéne dnes, pred 10 rokmi neboli. No spoločnosť sa zdokonaľuje.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

univerzita komenskeho

Univerzita Komenského bude mať päť nových a štyroch staronových dekanov

24.01.2019 12:35

Väčšina z nich nastúpi do funkcie 1. februára.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Internát horel aj v Maďarsku, požiar si vyžiadal jednu obeť

24.01.2019 12:20

Evakuovať museli 80 ľudí.

čaputová

Čaputová odovzdala podpisy, Fica za ústavného sudcu by nevymenovala

24.01.2019 12:20

Ako uviedla Čaputová, Slovensko potrebuje byť spravodlivejšou krajinou než je doposiaľ.

potraviny, žena, nákup, obchod, košík

Svoje nechceme? Jeme viac potravín z dovozu

24.01.2019 12:00

Len každá štvrtá potravina vystavená na pultoch obchodov pochádza zo Slovenska.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 782873x
Priemerná čítanosť článkov: 2055x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy