Založ si blog

Za Boha a za národ!

 

Takto sa prezentovali Kotlebovci v svojich predvolebných novinách.

Ale až sa človek zoznámil s textom, ktorý sa v nich naskytol, pochopí, že vsadili na tých, ktorých obchádzali všetky ponovembrové režimy i so sľubmi o dvojnásobných platoch. Oslovovali všetkých nespokojných občanov práve poukazovaním na svoje drobné úspechy v župnej politike marenej mocou vlády R.Fica. Svojich Desatoro ako program začínajú slovami:

  • Zastavíme,
  • Spravíme
  • Zavedieme
  • Nedovolíme
  • Postavíme
  • Obnovíme
  • Podporíme
  • Vybudujeme
  • Ochránime a ešte raz postavíme

Ako keby boli v parlamente jediní a rozhodujúci.

Autori týchto veľmi konkrétnych úloh pôsobiacich na hlavy voličov nedocenili možnosti tejto strany, prostredie, kde budú jej poslanci pôsobiť. Že v NR budú mať len toľko možností, koľko si získali u svojich voličov a sympatizantov. Možno s tichou podporou s niektorými, ktorí budú v NR za iné strany.

Ich program, ktorým oslovili voličov je však vzdialený realite súčasného sveta v predstave, čo si môžu dovoliť v svete peňazí a pri rozhodovaní, čo nikdy v minulosti a ani teraz, nebola a ani nie je naša silná stránka. Vždy sme museli poslúchať či viali vetry z východu, či vanú zo západu.

To, že túto stranu súčasne s výsledkami volieb pokladajú politici iných strán a teraz aj p.Kiska, prezident za fašistickú je prekvapujúce, pretože ak jej predchodkyňa Slovenská pospolitosť bola zakázaná ministerstvom vnútra, táto nová s istými odchýlkami v slovách je riadne registrovaná. Už po regionálnych voľbách, keď M.Kotleba zvíťazil nad V.Maňkom mali sociológovia skúmať, prečo sa tak stalo. A to, že zakladateľ strany mal už niekoľko „dotykov“ s policajtmi mu na popularite skôr pridalo a chudobný človek z našich dolín to pochopil, že ho policajti pučili aj za neho, za jeho biedu.. A tie uniformy, tie zdvihnuté paže, to tiež niečo pripomínalo. Len zdesenie, že sa to zapáčilo mladým a bez vojenskej prípravy

Podľa vyjadrenia predstaviteľov niektorých pravicových strán, ktorí budú v NR pôsobiť, nemajú ochotu s touto stranou ani len hovoriť, ale to sa postupne napraví. Majú tam predsa aj bufet. Dokonca p.Kiska, prezident nepozval na povolebné stretnutie predstaviteľov tých strán, ktoré budú v NR, toho najzaujímavejšieho, p.Kotlebu. To je čo? Budú v parlamente, či nebudú? Môže ignorovať 8% volebných hlasov a za nimi 210 tisíc občanov. Veď to sú jedny Košice, ktorí v slobodných a demokratických a tajných voľbách odovzdali svoje hlasy tejto strane. Rozhodol sa tak, no s istotou, že popudí voči sebe i ďalších sympatizantov strany NSĽS. Neporadili mu dobre.

Že výsledky volieb sa vymykali údajom prieskumov agentúr prikladajú ich majitelia, či predstavitelia, oneskorovaním za dobou, kedy sa prieskumy konali. A keď túto skutočnosť odôvodňujú tým, že občan volič sa rozhodoval na poslednú chvíľu, je to ešte smutnejšia pravda nás.

Voľby preto treba pokladať za isté rozptýlenie národa, kedy občan je NIEKTO a potom opäť nula. Veď zákon o voľbách bol preto tak nastavený a Slovensko, ako jeden volebný obvod. To je predsa dedičstvo p.Mečiara a všetkým to vyhovuje, veď sme jedna rodina. Účasť na voľbách, dlhodobo nepresahujúca 60% hranicu oprávnených voličov by mohla byť vyššia, keby sa dalo voliť aj bielym lístkom, alebo osoby, ľudí, ktorých poznáme, ako v prvých povojnových voľbách v roku 1946. Tak by volili i tí, čo hlasujú teraz na poslednú chvíľu, len tak.

A to vyvoláva otázky, či demokratické a slobodné voľby po toľkých skúsenostiach s nimi sú lepšie, ako bolo dosadzovanie do funkcií panovníkom, vladárom za vernosť, ako to funguje v mnohých štátoch arabského sveta. I dnes.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

protest, sav, vedci, vvi

Lubyovej rezort sa pustil do SAV, akadémia ukazuje mailovú komunikáciu

16.08.2018 16:41

Rezort školstva sa ohradzuje proti tvrdeniam predsedu SAV Šajgalíka, že odporučil Agentúre na podporu výskumu a vývoja, aby so SAV nepodpisovala zmluvy.

Martin Kultan, zdravotná poistovňa Dôvera

Dôvera pri kontrole preventívnych vyšetrení zistila tisíce podozrivých prípadov

16.08.2018 15:55

Pri kontrole pracovníci zdravotnej poisťovne odhalili aj 700 fiktívnych preventívnych prehliadok v celkovej hodnote 12 000 eur.

Senec, camp, írsky dovolenkár

Senecké jazerá okupovali hluční Íri

16.08.2018 15:54

Obyvatelia Senca si vydýchli. Kemping pri jazerách dnes opustili hluční írski turisti.

poľsko, prezident, andrzej Duda

Poľský prezident Duda vetoval zákon o voľbách do Európskeho parlamentu

16.08.2018 15:46

Zo zákona by profitovali veľké strany na úkor menších.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 735735x
Priemerná čítanosť článkov: 1931x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy