Založ si blog

Čo ak to bude pravda?

 

Nemalo by byť prekvapením, ak po marcových voľbách odmietne strana SMER–SD, ako možný víťaz, zostaviť vládu. Taká možnosť sa javí celkom reálne, ako odpoveď na mnohé invektívy terajších opozičných strán, ale aj predstaviteľov teraz strán mimo parlamentných. Že R. Fico trpí neprekonateľnou mániou byť opätovne predsedom a že je čas na prepriahanie koní v parlamentnom koči a že jeho vláda rozdáva v sociálnych balíčkoch to, čo prácne a v potu tvári istili kapitálotvorcovia a pravicové vlády pred nim.

Už terajšie znášky zistení, koľko doteraz zvyšku štátneho majetku a peňazí sa za jeho vlády rozkradlo, naznačujú, že je toho dosť aj na to, aby to znášal a bez rukolapných dôkazov. Keď to, že SMER–SD získa najviac hlasov (okolo 37 až 41%) bude pravda, musel by hľadať prijateľného partnera do povolebného tandemu. Všetky strany, ktoré podľa rôznych prieskumov a prejavov svojich predsedov povolebnú spoluprácu so stranou SMER-SD odmietajú, dávajú na vedomie, že sa tak rozhodli už predom s ohľadom na svojich voličov a sponzorov Za cenu ústupkov a straty identity to tejto strane nestojí. Prečo aj? Aby im znova nadávali? Keby aspoň civilizovane, keď sa ich kandidáti na poslancov vo voličských zoznamoch obopínajú toľkými titulmi pred i za svojim menom.

Preto ostatným stranám treba ponechať voľnosť dýchania a spájania sa do nesúrodých partnerstiev, ktoré sa stanú nakoniec realitou. Kto a s kým, kombinovať už teraz by bolo nezodpovedné, pretože z predpokladaného počtu strán , ktoré budú delegovať do NR svojich zástupcov, každá má svoj program a výhradu k iným, no budú musieť vo vláde demokraticky spolupracovať Jednoduchá matematika ich donúti, aby zabudli na svoju identitu za cenu miesta v stredopravej vláde liberálov národne orientovaných klerikálov s vynikajúcimi osobnosťami a cítením pre práva maďarskej menšiny. a hlavne poslúchať názory svojich sponzorov.

Podľa dlhodobých preferencií strany SMER-SD môžeme predpokladať, že kandidáti tejto strany získajú okolo 60 poslaneckých miest v NR, čo bude znamenať, že bez ich súhlasu nebude možné prijímať nové zákony, ich zmeny, ktoré pripravia výbory NR a o to politicky pôjde Medzi prvé musí patriť otvorenie štátneho rozpočtu na tento rok, aby bolo možné uspokojiť naliehavé požiadavky zdravotných sestier a učiteľov a čo bude znamenať, že niekde sa bude musieť ubrať To už bude prejav liberálno-kresťanskej politiky novej vlády a NR.

V novom zložení a s iným videním Ústavy SR pomôžu poslanci aj p.Kiskovi, prezidentovi pri dileme výberu chýbajúcich sudcov ÚS, keď mu pripravia nový menoslov štyroch mien., aby z nich vybral dvoch podľa vlastných kritérií a vnímania ich doterajšej práxe. sudcov. Že pán Kiska, prezident je pripravený vytvoriť „jednoznačnú verejnú objednávku“ svedčí o jeho odhodlaní pomôcť zvíťaziť silám a organizátorom terajších nátlakových akcií, ktoré spadajú do predvolebných aktivít niektorých politikov a strán. Na súpis požiadaviek občanov na úlohy vlády mal už čas od svojho nástupu do funkcie. Prečo až teraz? O problémoch školstva a zdravotníctva mal hovoriť v správe o stave republiky.

Obe odvetvia školstvo i zdravotníctvo sú totiž tie, ktoré veľmi citlivo reagujú na každý vonkajší podnet a vlastné pocity. Hlavne preto, že v nich sú najpočetnejšie zastúpené najvzdelanejšie vrstvy spoločnosti oproti ostatným, teraz už privátnym. Aj preto sa s nimi vždy i v minulosti najťažšie rokovalo a dosahovala všeobecná zhoda Čo sa dohodlo dnes, nemuselo platiť zajtra, keď sa vyspali, čo sú moje skúsenosti s učiteľmi

Je tu ale niečo, čoho dôsledky v prípade odchodu strany SMER-SD do opozície sa nedajú predvídať A tým je reakcia voličskej základne, tých občanov, ktorí svoje pocity a riešenie zhoršujúceho sa stavu svojich financií, spájajú so spravodlivým delení výsledkov ekonomických parametrov štátu v najbližších rokoch.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

UKRAINE-POLAND/PRESIDENTS

Porošenko a Duda rokovali o histórii, varovali pred tlakom Ruska

13.12.2017 22:54

Zosúladiť rozdielne názory na priebeh a odkaz druhej svetovej vojny sa v Charkove pokúsili ukrajinský prezident Petro Porošenko a jeho poľský partner Andrzej Duda.

trump

Trumpa obvinila z obťažovania aj manželka slávneho hokejistu

13.12.2017 22:14

Trump mal manželku Luca Robitailleho obťažovať vo výťahu. Údajne bol agresívny a presviedčal ju, že má oveľa viac peňazí ako jej manžel.

veľká británia, eú, brexit, eurofondy

Britský parlament si vybojoval právo vetovať brexit

13.12.2017 21:31

Prijatá novelizácia znamená, že britský parlament môže - zatiaľ čisto hypoteticky - zablokovať aj samotný brexit.

Študentská osobnosť Slovenska

Víťaz súťaže Študentská osobnosť Slovenska skúma slabiny v nových šifrách

13.12.2017 20:00

To, že aj medzi mladými ľuďmi možno nájsť talenty, potvrdilo vyhodnotenie projektu Študentská osobnosť Slovenska za akademický rok 2016/2017.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 603150x
Priemerná čítanosť článkov: 1583x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy