Založ si blog

Kedy „Pravda a láska zvítězili nad lží a nenávistí“? Kedy?

Aj preto mohol predseda vlády R.Fico v Kyjeve oznámiť, že Slovensko žiadne zbrane na Ukrajinu nedodá. Predsa všetky závody, ktoré v minulosti vyrábali zbrane podľa sovietskych podkladov a licencií zanikli, alebo boli za podpory humanistu zatvorené a následne poskytnuté zahraničným spoločnostiam, ako bonus za ich podporu pri búraní í výsledkov 40 ročnej práce a lopoty našich otcov a nás. Preto je ťažké odhadnúť, ktoré zbrane by sme mohli dodávať, keby sme mohli.

Stačí sa porozhliadnuť po slovenskom vidieku a zisťovať, čo sa dnes vyrába v ZTS a ZVS Dubnica, ZTS Martin, PS Považská Bystrica, PPS Detva, ZTS Krupina, Vihorlat Snina, ZTS Prakovce a ako bolo naložené so špeciálnymi strojmi na vŕtanie delových hlavní, guľometov a plnení leteckých bômb a munície atď. a koľko je v uvedených lokalitách nezamestnaných ľudí a ako sa dnes tieto firmy nazývajú. Majú vôbec nejaké zrozumiteľné meno? Ešte aj pomoc vo forme liekov, oblečenia i zdravotníckeho materiálu a pomôcok musel R.Fico prekryť šekom na 700 tis. € pretože ani v tomto odvetví by sme nemali čo z vlastnej produkcie poskytnúť Nie je pritom isté, ako s peniazmi na šeku bude naložené a ktorí tamojší oligarchovia si prilepšia, ako doteraz počas udalostí vo východnej časti Ukrajiny.

V dobe minulej označovanej ako totalita, bola ČSSR zapojená do spoločenstva WZ, ale výroba zbraní, ktoré sa predávali aj arabským šejkom dávala prácu aj našim ľuďom. Dnes,, keď to patrí medzi nepublikovateľné informácie, vieme z hanopisov na všetko z tej doby, že monopol na zbrane, výstroj i oblečenie vojakov majú USA včítane obuvi do piesku, prilby i šatky na krk i okuliare na nočné videnie nepriateľa a rôzne spojovacie a komunikačné pomôcky Takou politikou dáva americká vláda prácu svojim ľuďom od Seattle dole na juh až po Arizonu a my s úžasom sa dozvedáme zo správ, ako rýchle klesá nezamestnanosť v USA až na hranicu 7% aktívneho obyvateľstva z tých, čo chcú robiť.

To je jednoduchý spôsob riešenia nezamestnanosti v štáte. Pripomína to nástup A.Hitlera k moci, keď výrobou zbraní pomáhal riešiť nezamestnanosť v Nemecku a čo mu vynieslo vysokú popularitu i víťazstvo v demokratických voľbách. Všetko s pomocou zbrojných firiem.

Je možné, že pomery vo svete nie sú uvedenému príkladu podobné, no OSN už nejakými vážnymi činmi nie je známa., no astronomická suma 585 mld. $/rok na potreby ministerstva obrany USA v tomto roku je už dlhodobo najväčšia vo svete. Vojna, alebo vojny sú jedinečnou obchodnou príležitosťou pre obchodovanie s citlivými položkami, no teraz B.Obama váha, pretože vie, aká by bola reakcia z druhej strany konfliktu. A potom by to nebol už lokálny konflikt. Ukrajina chce zbrane, aj keď dlhodobo už existuje len z pôžičiek od MMF, ECB ale aj iných spoločností, ktoré úvery budú raz začať vymáhať aj s úrokmi. Predsa nič nie zadarmo. Ochotu poskytnúť A.Jaceňukovi zbrane má podporu medzi republikánmi, ktorí sa nazdávajú, že sú nezraniteľní a pokles nezamestnanosti spájajú s rozšírením zbrojného programu USA a ich predajom. Kto platí včas a rešpektuje aktuálnu cenu. O tom, niekedy s chybami, informuje sieť pozorovateľov v rôznych častiach sveta, kde sú konflikty, alebo sa k nim krajiny chystajú.

Preto R.Fico mohol povedať P.Porošenkovi, že ľutuje, ale my zbrane nedodávame, pretože tie už nevyrábame a už sme aj zabudli na túto časť našej existencie, ako dôsledok nových poriadkov, pretože láska a pravda zvíťazili na celej čiare. Alebo nie?

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Nesrovnal  Vallo

Nesrovnal sa stretol s Vallom, kľúče od mesta si odovzdajú 7. decembra

21.11.2018 15:35

Nesrovnal informoval Valla aj o zabezpečení zimnej údržby.

TURKEY-SECURITY/DEMIRTAS

Erdogan prirovnal verdikt európskeho súdu k podpore terorizmu

21.11.2018 15:31

Európsky súd pre ľudské práva vyzval na ukončenie väzby pre tureckého opozičného politika Selahattina Demirtaşa.

sulik, tv pravda

VIDEO: Danko spochybnil Sulíkovu diplomovku

21.11.2018 15:09

Podľa Danka práca nemá uvedené zdroje a obsahuje vulgarizmus. Sulík to odmietol.

lekár, prehliadka, pediater

Slováci by privítali najmä reformu v zdravotníctve, vyplýva z prieskumu

21.11.2018 14:37

Zmeny by však uvítali aj v ďalších sektoroch.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 774185x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy