Založ si blog

Páni Frešo a Kaník už našli agendu SDKÚ.

Obaja páni si iste vydýchli, keď našli spôsob, ako opäť preniknúť do “vysokej politiky“ Slovenska a to tým, že chcú a budú debatovať v NR o udalostiach na Ukrajine v samostatnom bode schôdze a keď taký bod väčšina (Smer SD) zamietne budú žiadať samostatnú mimoriadnu schôdzu, kde to rozbalia do detailov.

Nielen títo vyššie menovaní páni, ale ani režimní analytici nechcú vedieť čo sa vlastne v tomto štáte stalo a o čo sa hrá a ako sa klame a umierajú nevinní ľudia vo východných regiónoch krajiny. Vyslaní redaktori pred časom sledovali len najaktuálnejšie a denné udalosti v regióne, kde sa bojovalo(O.Baková), alebo popisovali ich tak aby sa nespreneverili politickej línii členstva v EÚ a v NATO (M.Dorazín z ČT), teda úmyselne neúplne, polopravdivo a to býva horšie, ako otvorené klamstvo.

Nik z povolaných a vyvolených sa pre aktuálnosť udalostí nedostal alebo nechcel sa dostať k politickým koreňom udalostí a tým k ich skutočným príčinám. Občas v slovníku komentátora ,najmä B.Lattu sa vyskytujú slová, ktoré používajú odporcovia režimu v Kyjeve fašisti, prápor Azov, Pravý sektor, zatykač na jeho vodcu D.Jaroša rozkol v strane Sloboda –  z ktorej pochádza, ale už ju nevedie  prezident Porošenko, alebo radikalizmus V.Jaceňuka, ktorý riadi vládu a vynáša spolu s J.Tymošenko návody, ako zničiť Rusko pomocou A bomby a vybudovať 1000 km dlhý ochranný múr proti Moskáľom.

Všetko a spolu dokazuje že terajší tvorcovia režimu, ktorý volila len ulica a Majdan v Kyjeve nereprezentujú ukrajinskú spoločnosť od východných cípov krajiny Lugansk až do Užhorodu. Aby voľby do ukrajinského parlamentu mali aspoň zdanlivo demokratický charakter do 26.októbra treba vykonať veľmi veľa, až tak aby postavenie proruských regiónov Ukrajiny bolo definované k obojstrannej spokojnosti oboch strán, hlavne odporcov terajšieho režimu v Kyjeve.

O neprehľadnosti, alebo presnejšie o klamstve sú protichodné správy o materiálnej podpore režimu P.Porošenka z USA, Francúzska, Norska, Talianska i Poľska, ktoré boli rýchle dementované hlavne z Nórska. A keď by niečo v rámci pôžičky(ozaj akú výšku už dosiahla) na Ukrajinu mala dochádzať len v podobe materiálov osobnej ochrany bojujúcich osôb, v žiadnom prípade nie munícia a ťažké zbrane.

Ďalšou pre otázky a odpovede v pléne NR mohli by byť iste výsledky vrcholnej schôdzky NATO vo Walese a účasť našich predstaviteľov na nej. Prezident A Kiska ako vlastenec a občan Popradu(má tam predsa trvalé bydlisko) ponúkol pre vytvorenie logistického centra Aliancie účelové využitie vojenských skladov, ktoré sú v dobrom stave, udržiavané a ktoré mali byť predané. Občania sa búria a podpisujú petície o tejto chúlostivej téme. Centrum a pod Tatrami, neslýchané. Niekde predsa má byť.

Inou iste nie nezaujímavou témou otázok a odpovedí dodatočné zaradenie bodu by bolo pozvanie redaktora Pravdy A.Matišáka, aby spresnil obsah rozhovoru s Barrym Pavlom, poradcom prezidenta G.Busha i B.Obamu v otázkach národnej bezpečnosti USA v Newporte a jeho názory, ako by bolo, keby Rusko napadlo NATO! Tak ho zničia.

Skrátka tém na dlhotrvajúce a neplodné debaty v NR by mohli aj neskončiť do Vianoc, pretože hlavná ostane súperenie platné už dlho a tým je (povedané citlivo) Ako chytiť ruského medveďa za uši. Je dominantné a po modifikácii protiatómového dáždnika proti Iránu z Čiech ďalej na východ doznala úloha do stavu otvorenej konfrontácie prostredníctvom zástupnej aktivity na juhovýchode Ukrajiny.

 

453
412
Posledný 12. 09. 2014, 10:48:37

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

boston, protest,

V Bostone demonštrujú konzervatívci aj antifašisti, dochádza k drobným potýčkam

19.08.2017 20:07

V americkom Bostone sa v sobotu konajú dve súbežné demonštrácie.

vlak, cesta, zeleznica

Počet obetí železničného nešťastia v Indii stúpol na 23

19.08.2017 19:11

Počet obetí sobotňajšieho železničného nešťastia v indickom štáte Uttarpradéš stúpol na 23, ďalších najmenej 81 ľudí utrpelo zranenia.

Miroslav Lajčák

Poradcom Lajčáka v OSN bude ekonóm Jeffrey Sachs

19.08.2017 17:36

Americký ekonóm a profesor prestížnej Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrey Sachs bude pôsobiť ako externý poradca predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov Miroslava Lajčáka.

Počasie zúčastnením počas festivalu prialo.

Tragédia na rakúskom festivale, na ľudí sa zrútil stan. Dvaja mŕtvi a 120 zranených

19.08.2017 16:17

Rakúske úrady v sobotu poobede aktualizovali počet zranených pri tragédii na festivale, na ktorom sa v piatok neskoro večer počas silnej búrky zrútil stan.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 572313x
Priemerná čítanosť článkov: 1502x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy