Založ si blog

To nedopadne dobre.

Správa, že Ruská federácia vyslala do priestoru Donecka a Luganska konvoj 280 nákladných aut s humanitárnou pomocou a prenosnými elektrostanicami a že je to v súlade s rozhovorom prezidenta Putina s exprezidentom Kučmom dávalo nádej, že surový zápas o tento priestor skončí víťazstvom rozumu. Ale to je len isté želanie mnohých z nás – občanov. Už nedávne relacie, ktoré odvysielali RTVS i s nakladaním pomoci i názor predstaviteľa ukrajinskej armády Lysenka, že ide o konvoj zakázaných vojenských aut prefarbených narýchlo bielou farbou a o podmienkach vstupu konvoja na územie Ukrajiny, aby vozidlá prevzali na hraniciach pracovníci ČK, sú výrečné. Ale aj vyjadrenia občanov, že Rusi iste prevážajú aj zbrane a tie okrem iného a so 600 t cestovín, nápojov a liekov, ktoré nie sú registrované na Ukrajine. Sú podobné iným, pre ktorých je to zásah cudzieho štátu do práv Ukrajiny a názor poslanca Verchovnej rady O.Ľaška z práporu Šachťorsk, že všetkých Rusov z východu treba vystrieľať, sú hrozné Len nevedno prečo také názory a vyjadrenia sú prezentované v našich médiách, bez názorov našich ľudí. Veď ide o pomoc ľuďom aj keď Rusom na území, ktoré síce podlieha ukrajinským zákonom a v počte cez 4 mil. občanov, čo je 80 % Slovákov., no do prevratu v Kyjeve žili svojim životom.
Pokiaľ budeme uvažovať globálne, ide stále o to isté, dostať Ukrajinu do NATO a priblížiť sa na dotyk k hraniciam s Ruskom. Preto i prijímanie humanitárnej pomoci bude marené a s úsilím, aby sa nedostalo k hladným ľuďom v Donecku, či Lugansku, pretože aj žoldnieri v službách národnej gardy sú hladní a chcú jesť. To sa stane vtedy, ak by ruské posádky aut a sprievod konvoja bezpodmienečne museli odovzdať pomoc ukrajinským bojovníkom, alebo úradníkom a pomoc sa bude úmyselne zdržiavať pretože nebude dohodnutý spôsob delenia pomoci a komu. Ako u nás, keď sa delila múka pre chudobu.
Každý z nás by mohol vyjadriť ďalšie myšlienky pre i proti, no aby sa potraviny dostali do obkolesených enkláv v správe odporcov režimu v Kyjeve je skoro neuskutočniteľné bez súhlasu toho, kto práve velí a platí niektorý z práporov protiteroristických síl Ukrajiny.
Pretože k sankciám USA a EÚ proti Rusku sa už hlási aj vláda v Kyjeve a prijala k nej zákon je v ňom aj sen o novej forme registrácie zemného plynu tečúceho do krajín západnej Európy už na hranici rusko-ukrajinskej, teda veľmi ďaleko od terajších miest pre registráciu pretečeného množstva. Že príslušný štát zaplatí za plyn nižšiu cenu a v zápätí ho predá Ukrajine. No čo, už z hláv ukrajinských politikov a poslancov odznelo počas uplynulých mesiacov veľa hlúpostí, ale aj prostorekých vyjadrení, ktoré sa len málo líšia od rečí v krčmách, medzi chlapmi, ktorí síce navštevovali základnú školu, ale z nejakých dôvodov ju nemohli doštudovať.
Z pozorovaní a správ o konflikte vyplýva, že ide o súkromnú vojnu ukrajinských milionárov, nazývaných oligarchami, nad ktorými jednotkami nerozhoduje isté vojenské velenie niekde v blízkosti bojov, ale majitelia, ktorí naviac obchodujú popri tom aj s vojenským materiálom Skrátka ide o niečo zvláštne, čo nepoznajú ani americkí špecialisti z bojov v Iraku, či Afganistane, Sýrii a v Líbii.
Ruské nákladné autá značky KaMAZ sú už na hranici a ich posádky sú pripravené rozvážať humanitnú pomoc všade tam., kde ľudia trpia. v dôsledku blokády. No dôvody, prečo odporcovia režimu v Kyjeve nechcú zložiť zbrane nepoznáme. Ide aj o to, že prijatie pomoci by znásobilo sympatie ruských občanov tejto časti Ukrajiny k Rusku. Ale ani odpor proti deleniu pomoci to nezmení, skôr znásobí.
Vojenská podpora pomoci zo strany Ruska, aj keď by to odsudzovali všetci spojenci USA, mohol by byť riešením, aspoň dovtedy, kým nevychladnú horúce hlavy a zacelia sa obrovské škody po delostreleckých granátoch. Tí Rusi, čo žijú v okolí Donecka žijú tu od nepamäti a až vláda zvolená na Majdane v Kyjeve im vzala právo používať vlastný jazyk. v úradnom styku. Niečo totiž naznačuje včerajší prejav Vl.Putina na Jalte.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Scott Morrison

Austrálsky premiér sa ospravedlnil detským obetiam sexuálneho zneužívania

22.10.2018 06:31

V emotívnom prejave priznal, že štát nedokázal zastaviť tieto "temné zločiny" celé desaťročia.

hurikan irma, irma

Pri tichomorskom pobreží Mexika vznikol mohutný hurikán Willa

22.10.2018 06:04

Americké Národné stredisko pre hurikány so sídlom v Miami varovalo pred prívalovými dažďami a rozsiahlymi záplavami.

obchod, nakupovanie

Ľuďom obchody na sviatky nechýbajú, alternatívou sú pumpy

22.10.2018 06:00

Zatvorenie predajní počas sviatkov sa zatiaľ podľa prieskumov a ankety Pravdy stretáva s pozitívnym hodnotením zo strany spotrebiteľov.

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 768375x
Priemerná čítanosť článkov: 2017x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy