Založ si blog

Začnú sa niekedy MS v hokeji v zime?

S pokorou a mlčky prijíma hokejová verejnosť realitu svetového hokeja v tom, že MS  sa môžu konať až po ukončení zápasov NHL o Stanleyov pohár a veľké peniaze v ňom. Okrem veľkých osláv budú môcť tréneri národných mužstiev spočítavať, kto z unavených a dlhodobo zranených hráčov bude k dispozícii, aby hral za svoju pôvodnú vlasť. Koho budú môcť zaradiť na konečnú súpisku hráčov., alebo kto z nich sa na poslednú chvíľu ospravedlní, že je unavený, musí si liečiť staré zranenia a rodina tiež potrebuje vedieť, kto stojí v úzadí ich momentálneho blahobytu.

Kto pamätá, alebo  môže nahliadnuť na hokejové zápasy ako hru, nevie súčasným shotom, alebo prenosom zo zápasov NHL, ako nám prenášajú RTVS, či iné komerčné TV stanice, porozumieť a musí sa pýtať, či ešte ide o šport a nie divoké zápasy gladiátorov pod dohľadom osôb, ktoré na hokeji zarábajú veľké peniaze a ktoré len čiastočne (46%) sú ochotní po dlhých rokovaniach s asociáciou hráčov poskytnúť bojovníkom na ľade.

Celé dianie na ľadových plochách od prvého hvizdu píšťalky hlavného rozhodcu sledujú poverené osoby za mantinelmi a píšu, pripisujú body,  po ukončení bitiek pred bránkami súpera a poslednom hvizde píšťalky vyhlasovali“ hviezdy zápasu“ ,niekoľko hviezd a čo sa premieta do benefitov pri odmenách. Je ale oku diváka neprijateľné, ako v tých bojoch pred bránkami vedia zistiť, kto komu nahral, aby dal gól a kto ako prvý dal dole rukavice, aby hájil farby svojho klubu päsťou pri mantinely.

Povedané otvorene také vzory zápasov v NHL prenikajú k nám stále častejšie až sa človek, divák pýta  kto takýto charakter hry na ľade začal Či hráči zo samopaše, aby zabavili divákov, alebo diváci, ktorí majú radi viac, ako hru na ľade  a chcú vidieť aj pastné súboje  za ich vstupné primerané.

Kedysi, dávnejšie, keď naši hráči neboli voľne draftovateľní bohatými klubmi, obdivovali sme strojovú hru zbornej komandy a trvale si zapisujúceho trénera Tarasova a zvedaví komentári sa občas pýtali, čo si to vlastne zapisuje a pritom ešte stačí sledovať, čo sa deje na hracej ploche. Vtedy bolo ináč a na všetko bol sám. Dnes taký tréner má okolo seba nenápadných chlapíkov, čo tvoria obraz pre majiteľov a mužstve a koho pošlú na farmu. Aj preto sú to gladiátori, nie hráči, nie team, ale zápas individualít o lepšie kontrakty.

Iste, verejnosť nemôže a ani nechce vedieť za aké sumy predávajú hráči svoj talent i zdravie, no je smutné, odpovedajúce dobe a jej mravom (etike), že o padlých hráčoch a ich zdravotných problémoch po skončení platných kontraktov nevieme nič. Možno by to bolo málo zaujímavé pre aktuálnu divácku kulisu, ako dopadli tí, čo sa hrnú do každého zápasu, bez ohľadu na svoje zdravie. Sú (relatívne)mladí a tak niečo musia pre svoju podnikateľskú budúcnosť vydržať. Školy im moc neišli a akademické tituly získavali cez majiteľov klubov počas prestupov.

Ľutovať budeme len trénera Vujtka, ktorý stále škrtá z menoslovu hráčov a povoláva omladinu. Pomáha mu len mediálna obec, keď teraz pred MS píše, že naše mužstvo je síce mladé ale má perspektívu. Aspoň niečo.

 

W  O W

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Zeman

Podľa bookmakerov je favoritom českých prezidentských volieb Drahoš

28.07.2017 14:53

Favoritom bookmakerov stávkových kancelárií na české prezidentské voľby už je bývalý predseda Akadémie vied ČR Jiří Drahoš.

Peter Plavčan

Prerozdeľovanie eurofondov u Plavčana preverí NAKA, podnet dal Čižnár

28.07.2017 14:51

Kauzou rozdeľovania eurofondov ministerstvom školstva sa bude zaoberať Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Pezinok, skládka

Pezinok začína opäť bojovať proti snahám vybudovať kontroverznú skládku

28.07.2017 14:30

Mesto po štyroch rokoch opäť začína bojovať proti snahám vybudovať skládku odpadov na území mesta, ktoré v roku 2013 pozastavilo rozhodnutie Najvyššieho súdu SR.

People Q&A Mick Jagger

Brexitom Anglicko prehralo, spieva Mick Jagger

28.07.2017 14:21

Frontman britskej skupiny The Rolling Stones Mick Jagger vydal dve piesne, ktorými vyjadruje sklamanie zo súčasného politického diania vo svete. Skladby (Musíš sa spamätať) a (Prehra Anglicka) považuje spevák za audiovizuálny projekt.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 568854x
Priemerná čítanosť článkov: 1493x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy