Založ si blog

Väčšie straty budú len z obchodovania a daní, nie z hodnoty liehu

Prípad zhabaného českého alkoholu istého dňa skončí .Kedy to bude ,zodpovedné inštitúcie to zatiaľ nepovedali, pretože to nevedia ani samé A keď sa niekomu nepáči názov, že bol zhabaný, iný názov pre akciu ktorú sme mohli sledovať v médiách ťažko nájsť, aj keď nie je presný ,skôr v dnešnej dobe a v takom rozsahu výnimočný.

Ak alkoholické nápoje mali byť len odložené, či zadržané, potom by sa mali vrátiť do obehu, do regálov obchodných spoločností a v plnom negovaní zmyslu  akcie .Ale potom sa treba pýtať s vážnosťou a úctou k tým, čo tak rázne rozhodli, k čomu to celé bolo? Je taká diagnóza,,  ktorá má  pomenovanie ,že konali v afekte, pod tlakom a potrebovali reagovať. Nerobiť nič za situácie, ktorá narastala by bolo zle ,aj keď jediná preukázateľná  otrava u nás z internetového alkoholu v Kapušanoch pri Prešove hosťa  miestneho podnikateľa cez internet bola, ale za celkom konkrétnych a jedinečných dodávateľských podmienok, cez internet, moderne, ako sa patrí a propagačne rozširuje po našom malom svete, s úsporou času hlavne pre podnikateľov.

Takže ostávajú len tri  spôsoby ,aby sme v hanbe neostali. Fľaše s alkoholickými nápojmi  vrátiť nazad  ako  požívania schopné (to je len teoretická možnosť, ale riaditeľ Úradu hovorí, že by to bolo možné) ,alebo  ich zvážať a vylievať pod dozorom  do niektorej z ČOV, alebo ich obsah rektifikovať na poctivý lieh vhodný pre výrobu čistiacich prostriedkov, alebo ktohovie?  A to všetko a spolu bude vhodné k rôznym sofistikovaným podvodom a rehabilitácii procesu, že sa vlastne nič zlé nestalo ,len sa predĺžila  expiračná doba pre konzumáciu českých značkových liehovín od Fernetu, Becherovky, či Prostějovskej starorežnej  a mysliveckej až po Jelínkovu slivovicu z Vizovíc. Že všetko bolo v medziach zákona, ako sa patrí v demokratickom štáte a keď ide o ochrana zdravia našich občanov.

Hlavne bolo potrebné zachovať dekórum k rozhodnutiu zakázať predaj českých liehovín, no dôvody tohto stavu sú v malých skúsenostiach s niečím, čo sa stalo u nás prvý krát a fatálnej úcte viac k zákonom, ako k realite na ktorej stoja demokratické piliere režimu.. Vyjadrené jednoducho, že všetko je dovolené keď máme tú   slobodu podnikania, kým ťa nechytia priamo pri čine do riedkej siete zákonov a to sa stáva zriedka ,ako teraz a náhodou. Corpus delikty existuje, ale pôvodcovia sú len podozriví. A aj keď ich  chytia, odsúdiť ich  nemusia, na to sú paragrafy a šikovní právnici.

Praktické dôsledky akcie META budú zosmiešňovať štátny aparát vždy, keď sa prevalia následné príbehy likvidácie alkoholu vo fľašiach Veď súdiť nebude koho, nik nebol  pristihnutý ako pančoval konzumný lieh a nepriame dôkazy sú u nás veľmi slabé na to, aby niekoho mohli súdy len tak odsúdiť.

Počet vyradených, zhabaných, či odložených fliaš podľa správ z médií(RTVS) presahuje 120 tisíc jednotiek. Tie fľaše bude potrebné protokolárne zaevidovať, možno otvoriť, overiť nezávadnosť  a dať ich do predaja, alebo   ich obsah niekam vyliať a obaly dať do zberu, alebo ako nepoškodené vrátiť do výrobného procesu k výrobcovi .. Keďže ide o české fľaše, bude potrebné rokovať s českými úradnými miestami ,čo s nimi a kto to všetko zaplatí. Ale práca to bude iste  zaujímavá a hlavne výnosná pre rôznych špekulantov a maloobchodníkov  ,či barmanov.

Verím, že najjednoduchšie, keď celý príbeh doznie, by bolo centrálne závadné  liehoviny roztriediť podľa značky a tak ich aj recyklovať a to zadarmo neurobí nik. Ak však prijmem údaje o výrobnej cene jednotlivých druhov bez dane a obchodnej prirážky, ako najdôležitejších prirážkach  v sfére predaja , potom nejde o nič a príbeh skončí a nik nebude škodovať. Veď v miliónoch, ktoré kolotajú v našej ekonomike z pohľadu štátnych inštitúcií  to, čo sa stratí v znehodnocovaní liehových nápojov je  nič – nula. .Boli už aj iné príbehy a výpadky a tie tiež skončili pokojom a mierom ,preto  žijeme ďalej No médiá si „pošušňali“ s množstvom informácií, kým nebude niečo iné.

W O W

 

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

UKRAINE-POLAND/PRESIDENTS

Porošenko a Duda rokovali o histórii, varovali pred tlakom Ruska

13.12.2017 22:54

Zosúladiť rozdielne názory na priebeh a odkaz druhej svetovej vojny sa v Charkove pokúsili ukrajinský prezident Petro Porošenko a jeho poľský partner Andrzej Duda.

trump

Trumpa obvinila z obťažovania aj manželka slávneho hokejistu

13.12.2017 22:14

Trump mal manželku Luca Robitailleho obťažovať vo výťahu. Údajne bol agresívny a presviedčal ju, že má oveľa viac peňazí ako jej manžel.

veľká británia, eú, brexit, eurofondy

Britský parlament si vybojoval právo vetovať brexit

13.12.2017 21:31

Prijatá novelizácia znamená, že britský parlament môže - zatiaľ čisto hypoteticky - zablokovať aj samotný brexit.

Študentská osobnosť Slovenska

Víťaz súťaže Študentská osobnosť Slovenska skúma slabiny v nových šifrách

13.12.2017 20:00

To, že aj medzi mladými ľuďmi možno nájsť talenty, potvrdilo vyhodnotenie projektu Študentská osobnosť Slovenska za akademický rok 2016/2017.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 603160x
Priemerná čítanosť článkov: 1583x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy