Založ si blog

Právo chránené osobnou zbraňou

Právo vlastniť osobnú zbraň patrí v demokratickej spoločnosti k právam najposvätnejším, ako súčasť práva na osobnú bezpečnosť. Netreba k tomu k tomu veľa okrem peňazí za nákup zbrane vhodného kalibru a kadencie podľa doporučenia  predajcu, veľa .Stačí mať potrebný vek, čistý register trestov a primeraný zdravotný stav. Spôsob obživy nie je rozhodujúci, keď u nás nemusí už pracovať nik, kto nechce

Toto právo má aj významnú obchodnú stránku najmä pre obchodníkov so zbraňami(stačia tí malí) a hlavne výrobcov. Po strelbe v Denveri(USA) počas nočného premietania filmu Batman vzrástol predaj zbraní v meste o 40 % oproti normálu. Ale to neznamená, že teraz každý ozbrojený Američan bude nosiť svoj revolver svetovej značky rovnako, ako mobil na remeni v nohaviciach ,ale diskrétne v kufríku s peniazmi a dámy v kabelke. V takej pozícii však zbraň akéhokoľvek kalibru a kadencie nemá zmysel pred prípadným útokom agresora, ktorý zaútočí na pokojne kráčajúceho človeka kdesi na ulici ,či v parku, aj keby bol opatrný a hľadel do kriakov zrakom orla. A pred masovou streľbou nepomáha osobná zbraň

Veď ani pravotárovi štátneho významu a funkcií E.Valkovi bol browling pod vankúšom zbytočný ,keď ho nebol schopný počas priateľskej návštevy v svojom dome použiť.

Keď po zvýšenej frekvencii viacnásobných vrážd v USA začal Senát uvažovať o zákaze masovej potreby zbraní, ozvali sa priaznivci tejto formy ochrany osobnej bezpečnosti z radov republikánov ,že by to bolo v rozpore s demokratickými tradíciami Krajiny a v rozpore s ktorýmsi dodatkom Ústavy USA na právo chrániť svoju bezpečnosť aj zbraňou v ruke.

Za vlády B.Clintona bola situácia už podobná tejto, tak došlo k istým opatreniam v tom zmysle, že do škôl a verejných budov boli inštalované bezpečnostné a kontrolné rámy, ktorými museli prechádzať všetci, čo potrebovali do budovy vstúpiť. Celý proces kontroly sledoval uniformovaný strážnik aby bol pripravený zakročiť, ak by detektor zapískal, že osoba má niečo v aktovke, či v oblečení. Ako to skončilo nevieme, pretože Amerika je v tejto oblasti od nás veľmi ďaleko.

Teraz, keď kandidát na kreslo prezidenta M.Romney agituje za svoj program a hlása, že zabezpečí 18 milionóv nových pracovných príležitostí, no za omedzenie tradičných práv Američanov nosiť zbrane bojuje s veľkou podporou svojich stúpencov. bojuje veľmi tvrdo Iste budú v tom výrobcovia zbraní i vyšších kalibrov, ale možno myslí aj na tých strážnikov pri bezpečnostných rámoch v školách a verejných budovách. Bude to iste akt dobrej vôle zabezpečiť prácu pre ľudí s nízkou kvalifikáciou. Len aby to malo požadovaný efekt.

.

 

 

WOW

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

univerzita komenskeho

Univerzita Komenského bude mať päť nových a štyroch staronových dekanov

24.01.2019 12:35

Väčšina z nich nastúpi do funkcie 1. februára.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Internát horel aj v Maďarsku, požiar si vyžiadal jednu obeť

24.01.2019 12:20

Evakuovať museli 80 ľudí.

čaputová

Čaputová odovzdala podpisy, Fica za ústavného sudcu by nevymenovala

24.01.2019 12:20

Ako uviedla Čaputová, Slovensko potrebuje byť spravodlivejšou krajinou než je doposiaľ.

potraviny, žena, nákup, obchod, košík

Svoje nechceme? Jeme viac potravín z dovozu

24.01.2019 12:00

Len každá štvrtá potravina vystavená na pultoch obchodov pochádza zo Slovenska.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 782719x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy