Založ si blog

. .. .odpusť im, aj keď vedia čo činia.

Už v prvý deň po zverejnení oficiálnych výsledkov sčítania ľudu, domov a bytov museli sa stretnúť činitelia KBS, aby otrasení prijali správu o poklese počtu občanov, ktorí sa hlásia k r. k náboženstvu o 15 % oproti roku 2001.Aj preto sa dalo čakať, čo bude z ich moci nasledovať. A výsledky sa postupne ukazujú, no iste tomu nie je koniec. Zvýšil sa počet cirkevných relácií na STV, priamych prenosov cirkevných obradov a podujatí a SRo vysiela z Petržalky sv. omše už každú nedeľu. Bolo by preto zaujímavé vedieť, za aké peniaze tieto prenosy s asistenciou mnohých pracovníkov médií sú vysielané. Iste to nie je za povestný svätopeterský  toliar: “Pán Boh zaplať“

Už sa v STV objavila ďalšia cirkevná relácia. teraz zo Šaštína-Stráží, kde cirkevní odborníci zo sexuológie radili tehotným ženám, budúcim matkám. Iste to vedia najlepšie ,viac ako lekári gynekológovia a keď mnohí z nich sú ohrozovaní pokušením pedofílie. Zatiaľ len v okolitých štátoch. Naši zatiaľ vinu nemajú a miništrantom dávajú pokoj, okrem toho, že sem-tam dostanú poza uši, že odpili farárovi omšového vína a to sa nesmie.

Sú ale aj jednoduchšie formy cirkevnej misie, najmä v nedeľu odpoludnia, keď po dopoludňajších inštruktážach vychádzajú agitačné dvojice do ulíc a zastavujú osamelých mužov na prechádzke. Mal som šťastie, že mňa už oslovili dva krát. Napr. či mám radosť, že Kristus Pán vstal z mŕtvych  a druhý krát, či verím v nepoškvrnené počatie Márie  Panny. Ťažko odpovedať, keď som pri tom nebol. Tieto agitátorské dvojice nepripúšťajú diskusiu, ale žiadajú odpovede .Áno, áno, alebo nie .Odmietnutie pokladajú za dôkaz, že sa im podarilo identifikovať ďalšieho neverca, pohana.

Teraz,  idú v budove NR SR vybudovať a iste aj vysvätiť jednu miestnosť ako kaplnku, to je vec už mimoriadne významná. Síce, kto pamätá, ten vie, že Ferko Mikloško pri nástupe do funkcie hlavy (vtedy ešte)SNR privolal službukonajúceho kňaza, aby mu vysvätil kanceláriu po predchádzajúcich neznabohoch aj po R.Schustrovi, druhom prezidentovi SR.Doayer zboru poslancov J. Mikloško s takou požiadavkou vyšiel a iste sa stretne s porozumením v celom profile poslancov .Možno bude nasledovať požiadavka, aby celá budova NR bola vysvätená, aby bol prijatý zákon, podľa ktorého pred hlasovaním budú poslanci povinne spytovať v kaplnke svedomie a kajať sa za to, že nebudú hlasovať v súlade so svojim svedomím, ale povinnosťou. a aby sa nepoužívali v rozprave nespisovné slová. Aby zo stien v hale budovy boli odstránené obrazy Albína Brunovského toho, čo ako prvých vyvalili demokrati spolu s J.Kulichom z VŠVU a boli  nahradené sakrálnymi výjavmi a obrazmi rôznych svätých, ktorí sa zaslúžili o samostatné Slovensko. Napred z depozitov cirkvi zapožičané a neskôr pri delení majetku odkúpené.

Ako to vyzerá, čaká NR veľké upratovanie i v normách štátu. Práve teraz, keď zástupcovia štátu v inštitúciách ,kde majú mať svoje miesto, majú sa vyberať výberom, nie menovaním bude vhodné nároky na nich doplniť o rubriku – náboženstvo .Či bol adept o miesto v štátnej správe pokrstený, môže byť aj v neskoršom veku, či bol na prvom prijimaní a birmovke ,kto je jeho birmovný otec(dôležitý údaj),či navštevuje omše, či prispieva do zvončeka a ako často chodí na cirkevné podujatia v roku.

V istom období, keď mala v NR zastúpenie i SNS, istý jej člen, poslanec brojil proti tomu, že štátny znak v čele rokovacej sály je drevený a neodpovedá litere základného zákona farbou. Teraz by bola tá pravá chvíľa, aby v takej podobe bol nahradený dreveným  krížom. Sú ale obavy, že pri takých zásadných sporoch sa poslanci nevedia dohodnúť o jeho tvare a či na ňom by mal byť Kristus.

Všetky uvedené kroky vlády a NR iste zlepšia % religionizity  Slovákov ,čo sa môže priaznivo prejaviť v schvaľovaní ďalších bázických zákonov. O zákaze antikoncepcie, o zákaze interrupcií za každých okolností a o tom by nerozhodovali lekári- gynekológovia, ale kňazi, zvlášť pripravení a z miesta bydliska ženy. O zákaze predaja v nedeľu a v dňoch pracovného voľna. Náboženstvo ako vzdelávací predmet zaviesť vo zvýšenom počte hodín a na všetkých stupňoch škôl až po vysoké školy  humanitné i technické. A nakoniec plnenie Základnej zmluvy so Svätou stolicou a jej originál(podľa dohody s ňou) uložiť v hale NR vedľa Ústavy SR. Pod sklo. Išlo by o opatrenia čisto vnútorné, do ktorých by nám Brusel nemal čo hovoriť.

A teraz aby som čakal, ako bude tento iste izolovaný názor založený, ale na faktoch prijatý občianskou verejnosťou .Ešte šťastie, že už nefunguje inkvizícia a upaľovanie nevercov, ináč visím, alebo ma upália.

 

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Nesrovnal  Vallo

Nesrovnal sa stretol s Vallom, kľúče od mesta si odovzdajú 7. decembra

21.11.2018 15:35

Nesrovnal informoval Valla aj o zabezpečení zimnej údržby.

TURKEY-SECURITY/DEMIRTAS

Erdogan prirovnal verdikt európskeho súdu k podpore terorizmu

21.11.2018 15:31

Európsky súd pre ľudské práva vyzval na ukončenie väzby pre tureckého opozičného politika Selahattina Demirtaşa.

sulik, tv pravda

VIDEO: Danko spochybnil Sulíkovu diplomovku

21.11.2018 15:09

Podľa Danka práca nemá uvedené zdroje a obsahuje vulgarizmus. Sulík to odmietol.

lekár, prehliadka, pediater

Slováci by privítali najmä reformu v zdravotníctve, vyplýva z prieskumu

21.11.2018 14:37

Zmeny by však uvítali aj v ďalších sektoroch.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 774255x
Priemerná čítanosť článkov: 2032x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy