Založ si blog

Ide o Damoklovo vajce,či Kolombov meč?

Je to síce kruté,ale tí,čo pred mnohými rokmi najskôr ticho a v kúpelni panelákového bytu nadávali počas normalizácie na Brežnevovu  doktrínu o omedzenej suverenite,dnes by mali podporovať súhlas vlády s prijatím navršovania eurovalu,ktorá otázka príde na rokovanie parlamentu v septembri.Obe udalosti majú spoločné len to,že sa dotýkajú suverenity,aj keď tá prvá bola vnútená a táto druhá dobrovoľná a nevyhnutná.V prvej sme prispievali na „prevádzkovenie“ ruských vojsk v našich vojenských  objektoch dočasne a dlho,tá druhá,terajšia pýta si podľa regulí EÚ záruky štátu za odkúpenie dlhopisov a podľa okolností i reálne pôžičky na sanovanie kolabujúcich ekonomík niektorých štátov EÚ.

            Predseda NR R.Sulík opakovane hovorí (asi sa mu to prirovnanie pozdáva),že ideme hasiť požiare pomocou ventilátora,čo zásadne odmieta.Dobre sa mu nadáva a straší,že jeho S&S nepodporí v NR prijatie vstupu Slovenska do zony, čím môže spôsobiť mnohé konzekvencie,ktoré vyplývajú z našeho členstva v EÚ s právami a povinnosťami.Pred dôsledkami prvej straty suverenity po roku 1968 stihol spolu s rodičmi ako malý chlapec utiecť,ale kam by utekal teraz od zodpovednosti,nevie ani sám a rusky sa nechce ani teraz učiť.Preto na východ asi nie.

            Predseda SDKÚ DS si za roky pôsobenia v politike osvojil uhľadené spôsoby vyjadrovania a za návrh R.Fica,aby sa predstavitelia všetkých  strán zastúpených v parlamente stretli sa poďakoval a tak odmienutie k stretnutiu môžeme nazvať starým pojmom“negácia odkladom“.Nie,že by bol proti,na to je už skúsený,ale ten odklad v tejto dobe je nebezpečný.

            Aby toho nebolo dosť,či málo, aktuálnym sa stala aj korupcia na vysokých postoch tejto vlády.M.Dzurinda vystupuje proti R.Ficovi uhľadenejšie,ale keď on riešil príbeh „skupinka“ a proti kolegovi Šimkovi ,tiež bol grobián a tvrdý politik.V týchto dňoch ,keď sa prevalila korupčný príhoda s financovaním dostavby areálu pre zimný biatlon v Ostrblí a R.Fico útočí na I.Radičovú spôsobom vlastným kedysi Vl.Mečiarovi,je to  tiež grobiánstvo.O príbehu prevodu 10 % zo sumy,ktorú poskytol jej úrad nemusela vedieť nič a všetko bola nadpráca niektorého z poradcov,čo má dokazovať hlavný podozrivý,bývalý veľvyslanec v Keni..Niečo mohli by vedieť p.Nižňanský i páter Balázs v civile,ako predseda spolku poradcov I.Radičovej

            R.Fico rozohral zaujímavú partiu s predstaviteľmi koaličných strán,má tromfy,no S&S sa nakoniec znormalizuje.možno za marihuánu,antikoncepciu,potraty  i partnerstvo osôb roznakého pohlavia.Bude to obchod,nad ktorým budú musieť prižmúriť oči i páni biskupi z KBS a ich politickí reprezentanti z KDH .

            Keby to nevyšli pre zásadný nesúhlas kresťanských strán v koalícii,potom za hlasovanie v NR o pristúpení k navŕšeniu peňazí do eurovalu môže strana Smer SD požadovať prijatie novely zákona o zdanení dividend veľkopodnikateľov,majiteľov bánk i finančných skupín,proti čomu brojí podpredseda SDKÚ DS p.I.Mikloš,že by to bolo nerealizovateľné v praxi.Možno,ale keby to bolo rýchle,bolo by to i účinné a efektívne pre plnenie iných úloh o narovnávaní deficitu ŠR a tým i dosiahnutie jeho 3,5 % hranice už v roku 2013!

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

boston, protest,

V Bostone demonštrujú konzervatívci aj antifašisti, dochádza k drobným potýčkam

19.08.2017 20:07

V americkom Bostone sa v sobotu konajú dve súbežné demonštrácie.

vlak, cesta, zeleznica

Počet obetí železničného nešťastia v Indii stúpol na 23

19.08.2017 19:11

Počet obetí sobotňajšieho železničného nešťastia v indickom štáte Uttarpradéš stúpol na 23, ďalších najmenej 81 ľudí utrpelo zranenia.

Miroslav Lajčák

Poradcom Lajčáka v OSN bude ekonóm Jeffrey Sachs

19.08.2017 17:36

Americký ekonóm a profesor prestížnej Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrey Sachs bude pôsobiť ako externý poradca predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov Miroslava Lajčáka.

Počasie zúčastnením počas festivalu prialo.

Tragédia na rakúskom festivale, na ľudí sa zrútil stan. Dvaja mŕtvi a 120 zranených

19.08.2017 16:17

Rakúske úrady v sobotu poobede aktualizovali počet zranených pri tragédii na festivale, na ktorom sa v piatok neskoro večer počas silnej búrky zrútil stan.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 572275x
Priemerná čítanosť článkov: 1502x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy