Založ si blog

Letné aktivity svätej Cirkvi rímskej

Pohyb katolíckeho duchovenstva na mediálnej verejno-právnej scéne RTVS je mimoriadne čulý.Je dôkazom,že svätá Cirkev rímska fakty o pedofílii svojich kňazov vzala vážne a bez kúska hanby-Namiesto skromnosti a spytovania si svedomia opačne,namiesto opatrení  k zneužívania detí,chovancov rôznych cirkevných zariadení,kde pôsobia jej činitelia koná tak svojsky,vyššou aktivitou a tam,kde je ešte nádej zachraňovať strácajúce sa pozície jedinej a spravodlivej v celých dejinách človečenstva

Z tohto pohľadu sa jej mimoriadne darí na Slovensku.Oproti minulým,nie až tak dávny rokom,vzrástol počet prenosov púťových slávností najmä počas letných dní,kedy zvážajú svojich veriacich zo širokého okolia a pre médiá ich počet s obľubou nadsadzujú,čo má tiež agitačno-propagačný charakter.Nie je to náhoda,ale premyslené konanie majúce dokreslovať počty veriacich.

Pre pamäťuveďme aspoň tohoročné púťové slávnosti v Žiline,Trenčianských Tepliciach,Levoči,v Nitre a posledne v Gaboltove a Topčiankach.Ešte divákov čaká Šaštín,Turzovka ,Litmanová a možno sa ešte niečo nové zjaví,čo stojí za pozornosť

Ak v minulom roku si evanjelici dovolili v Žiline na zhromaždení pripomenúť výročie žilinskej synody,ktorou palatín Juraj Thurzo,najvyšší úradník cisára pre hornú zem priznal naše právo na existenciu,toho roku žilinský biskup zhromaždeným katolíkom mal tento akt vygumovať z pamäti.Keď sa už nedalo mlčať,tak to mal byť dôkaz,že Žilina bola a je katolícka a národná a synoda v roku 1610 bola nešťastím pre Slovensko v rámci ekumenie

Už ide len o zverejnenie z akých peňazí STV a SRo vykonáva prenosy.Síce kardinál Tomko sa netajil,že na tom má účasť Vatikán skrze svoje bohaté fondy,keď ide o dobrú vec.Je to istá forma platenej reklamy ,v žiadnom prípade spravodajstvo,ktoré ani z Národnej rady netrvá tak dlho a je pre všetky konfesionálne kategorie.Možno je to na úrovni prenosov z divadelných predstavení,ktoré sú pri chudobe kultúry platené štátom.

Sú aj iné cirkvi,ktoré sú registrované,no ich možnosti prezentovať svoj výklad Písma svätého je nedovolený v takom rozsahu ako to môže vykonávať svätá Cirkev rímska a ktorá jedine si privlastnila právo na pravdu

Je pravdou,že bohoslužobné obrady iných cirkví sú skromnejšie,no vidieť pochodovať desiatky kňazov a reholníkov k obradnému miestu a pešky v jednotnej uniforme a vždy inej so žehnajúcim biskupom,ktorý rozdáva také sladké úsmevy okolostojacim je podívaná plná zážitkov a keď ešte k tomu hrá dychová muzika,tak je  to obraz a divadlo dokonalé

Kto myslí prakticky,kde a kto šijé nádherné rúcha rôznych veľkostí,kto ich perie a žehlí musí si spomenúť na rádové sestričky na pleciach ktorých to všetko leží.Iste to nerobia kuchárky dedinských farárov,alebo miestne farníčky.

A na záver týchto kacírskych riadkov jedna pochvala.Aj v svätej Cirkvi rímskej došlo za niekoľko desiatok rokov k malým zmenám.Prijal sa miestny  liturgický jazyk,ktorému rozumejú aj veriaci a teraz i to,že čítanie biblických textov aj počas púťových slávností je dovolené aj ženám.Pekným.,mladým a znalým správnej výslovnosti slovenského jazyka.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Ekonomika, graf, peniaze, kalkulačka

Iba pätina firiem chce využiť zvýhodnené vyplácanie 13. a 14. platov

20.10.2018 12:49

O vyplácanie zvýhodnených 13. a 14. platov v praxi nie je medzi firmami veľký záujem. Buď si to nemôžu dovoliť, alebo majú problém splniť podmienky zákona.

lykožrút

Vlastníci lesov nesúhlasia s ochranármi, že lykožrút sa málo šíri z rezervácií

20.10.2018 12:41

Únia regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov Slovenska tvrdí, že premnoženie lykožrúta spôsobila aj bezzásahovosť chránených území v 5. stupni.

SR Bratislava doprava 2. etapa električka trať Petržalka TK B

Magistrát odmieta tvrdenia o diskriminácii navrhovaných zliav v MHD

20.10.2018 12:17

Viaceré organizácie označili navrhované zmeny v bratislavskej verejnej doprave za nesystémové s diskriminačným charakterom.

hasiči, gaderská dolina

Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru v Gaderskej doline

20.10.2018 11:28

Požiar sa rozšíril sa vo veľmi nedostupnom teréne.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 768068x
Priemerná čítanosť článkov: 2016x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy