Založ si blog

Obdiv patrí slovníku politickej elity národa.

Vždy,keď počujem ale najmä vidím, ako minister I.Mikloš vysvetluje nám zadubencom kroky k naplneniu vyjkradnutej štátnej pokladne a pomáha si pritom rukami, porovnávam ho so slovníkom doc.Fica,ktorý svoje pravdy nazýva jednoducho.

-že zlodejina je zlodejinou a nie nutné opatrenia,šikovnosť,alebo zmena podmienok,

-že s láskou spomína občan na začiatky privatizačného obdobia,kedy podľa výkladu I.Mikloša v Istropolise,ako mladý minister pre privatizáciu nás zoznamoval so zámermi vtedajšej vlády privatizovať chátrajúce firmy,ktoré vadili rastu spoločnosti .Mnohí mu ťlapkali,pretože ho nepoznali

-že po toľkých rokoch privatizačného úsilia je stále čo privatizovať a že i fungujúce podniky(dmes firmy) je možné doviesť sústredeným úsilím za pomoci schopných managérov a zmluv so súkromnými s.r.o spoločnosťami  do bankrotu

-že stačilo pôvodné štruktúry rozbiť do malých chátrajúcich spoločností najmä v zdravotníctve,aby boli pripravené na privatizáciu s platenými službami.Zatiaľ len za ubytovanie,stravovanie a používanie hygienických zariadení nemocníc a svietenia.Nemá to logiku? Má a presne v duchu terajších krokov vlády.

-že Euroval 2 je podobný našemu druhému dôchodkovému pilieru,no obrovské peniaze /750 mld.€)nebudú ležať v ktorejsi švajčiarskej banke(ECB?),ale budú slúžiť na obchodovanie s nimi.Že k jeho spravovaniu bude zriadený nový úrad,ako mnoho iných v nedávnej minulosti a vždy,keď sa naskytla príležitosť.

-že štátna tajomnica L.Nicholsonová(S&S) chce naučiť ľudí,ktorí sú už 4-5 rokov na dlažbe a bez práce, hľadať si platenú prácu pomocou rozdeleného sociálneho príspevku na“jedno teplé jedlo denne“ a druhú do terajšej výšky spolu ,až keď budú chodiť na zbytočné kurzy,alebo niečo budú robiť v obciach,kde žijú a na biedu starostov.

-že ako neskúsená,no zaradená , nechce vedieť prečo sú ľudia už tak dlhodobo nezamestnaní.

-že pred ňou v začiatkoch našej demokracie tu bola istá pani H.Wolleková,ktorá za ľudí v hmotnej núdzi pokladala len tých,čo nemali už v dome nič,ani rádio,ani televízor,ani chladničku a čo bolo potrebné dokladovať a bolo overiteľné návštevou bytu,či chatrče.

-že v rezorte blahodárne pôsobil tiež istý Ľudko Kaník,ktorý liečil čiastočne invalidných baníkov z Hornej Nitry tým,že im odoberal príspevky,hoci nebol lekár,ale minister,spolužiak I.Mikloša.

-že dočasné zdanenie súkromných bánk(všetky sú už súkromné a so zahraničnými majiteľmi)nebude mať dosah na ich vlastníkov,pretože tí už majú dávno pripravený program,ako dane nahradiť inými prijmami od klientov,zvýšením úrokovej miery so selektívnym výberom klientov a poplatkov.

-že štát nemá relevantné nástroje na kontrolu vnútorného účtovníctva bánk a deklarované zisky môžu len kamuflovať skutočné pomery ale tak,aby to neznižovalo image.A  rozdiely medzi nákladmi,rezervnými fondami rôzneho charakteru a ziskom môžu byť so značnými faldami

-že stanovisko p.Kollára a Sulíka z S&S o tom,že sa nestotožnili s príspevkom Slovenska do Eurovalu 2 je len strašenie a že nakoniec v NR SR zahlasujú ak jeden muž za prijatie a stlačia správne tlačítko,že áno,že súhlasia s výškou našeho príspevku do neho požičanými peniazmi,teda cash a zárukami za prípadné platby iným,ktorí sú na rade,veď sú liberáli.                        

že síce máme,ako sa patrí v demokratickom štáte Najvyšší kontrolný úrad,ktorý kontroluje súlad medzi zákonmi a realitou v dennom podnikateľskom konaní,no jeho ziastenia sú skutočne uspokojivé,teda,že nič.všetko je v poriadku.K žiadnemu porušovaniu predpisov nedochádza a keď,tek len v miere ťažko postrehnuteľnej.Samé lapálie.

            To skôr zvedaví,nazývaní investigatívni novinári,zistia odchylky reality od písaného slova zákonodárcov.Ale to zanikne v lavíne nových a novších porušovaní pravidiel,ktoré bývajú podsäúvané zahlteným a stále obťažovaným vyšetrovateľom cez prokurátorov všetkých úrovní.

 Aj preto treba veriť,milovať a pracovať,nebáť sa a nekradnúť,pretože podľa humanistu „láska a pravda zvítězí nad lží a nenávisti“

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

korán, islam, viera

Dána budú stíhať pre podpálenie Koránu

22.02.2017 19:29

Muža, ktorý na v roku 2015 zverejnil na jednej zo sociálnych sietí videozáznam zachycujúci, ako podpálil vydanie Koránu vo svojej záhrade, čaká trestné stíhanie.

Porošenko

Porošenko: Nebezpečenstvo, že Rusko zrealizuje útok voči Ukrajine, jestvuje

22.02.2017 18:20

O nebezpečenstve, že Rusko v blízkej budúcnosti zrealizuje komplexný útok voči Ukrajine, hovoril dnes Petro Porošenko v Kyjeve na schôdzke ozbrojených síl.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 540188x
Priemerná čítanosť článkov: 1418x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy