Založ si blog

Neuveriteľný príbeh so šťastným koncom?

 

            Niet sa čomu diviť,že generálny riaditeľ najsledovanejšej TV stanice opúšťa post najvyšší,keď dovolil,aby jeho redaktor,zvukár a kameraman z helikoptéry(!) nasnímali rozsiahly areál úspešného podnikateľa so zámočkom i vodnými plochami ohradený vysokým kamenným múrom.Keď manželka majiteľa na žiadosť o rozhovor správne(!)sa  bráni a dotyčnému redaktorovi povie:“Zmiznite,lebo vám rozbijem kameru!“.Je to primerané jej postaveniu a právne čisté,čo sa má vypytovať,však?

            O rozsiahlej stavbe vodného areálu nevedia ani starostka obce,ani občania,ani železničiari  a keď hovorca krajského súdu povie,že skutočnosť o zámočku v strede vodnej plochy nemá charakter trestno-právny,ale len občiansko-právny,ktorý si napred majú vysvetliť a vysporiadať aktéri a dohodnúť riešenie príbehu.

            Podľa slov redaktora došlo k tomu,že majiteľ zámočku ohradenom vodnou plochou a vysokým kamenným múrom získal prostriedky na tento skutočne veľkolepý projekt podnikateľskými aktivitami.Predával pôdu na výstavbu rodinných sídiel majetným Bratislavčanom,no získané prostriedky nevyplácal pôvodným majiteľom pôdy.Povedalo by sa,že ide o bežný obchodný a podnikateľský vzťah a zatiaľ a počas výstavby sídla pána H si možné porušenie zmluvných vzťahov s dotknutými osobami nik nepovšimnul.Veď len presun toľkého množstva kameňa z území vzdialenom od roviny pri Senci  na plot vysoký cca 2,5 m a v dĺžke ťažko odhadnuteľnej počas niekoľkých mesiacov,musel vzbudiť otázky,či je to v poriadku,rovnako ako zaplavenie jazier vodou.Odkiaľ,z akých zdrojov,od ktorej vodárenskej spoločnosti čerpali vodu tí,čo stáli pri zrode takej krásy? Možno majú vlastnú studňu.

            Publikovať,alebo priniesť na obrazovku podobné správy je vždy nebezpečné,z jedného,alebo iných pohľadov.Vybrať si môže každý,podľa chuti.Jedni,oponujú,že ide o hrubé zasahovanie do podnikania,druhí,že tam sme to dopracovali,keď platí len zákon peňazí,ktoré sú už nadradené deklarovaným a prijatýn právnym normám a tretí,ktorých je najviac to berú ako príklad pre svoje podnikateľské aktivity.A najhoršie sú na tom našom dianí rádoví redaktori,ktorí musia denne prinášať svojim bossom bomba-správy,aby boli noviny a časopisy predávané a TV v záujme reklamy viac sledované,ale aby si nedovolili ísť do principu stavu,prečo sa udalosti môžu diať tak,ako sa dejú.

            Nakoniec len pár slov o tom,že súčasné časy nie sú až tak zlé,veď podľa slov prezidenta KOZ pribudlo len v poslednom roku,teda počas krízy 30 slovenských milionárov.Málo,či primerane?To nech posúdi každý sám,prečo práve on nie je tým ďalším,čo robí,alebo nerobí zle,že sa medzi nich ešte neprepracoval svojim úsilím.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Sarkozyho víťazstvo odštartovalo nepokoje

Bratislavskí hasiči zasahovali pri požiari štyroch áut

22.05.2018 08:08

Jedenásť hasičov zasahovalo na Martinengovej ulici.

Andranik Migranjan

Profesor medzinárodných vzťahov Migranjan: Arménom by dnes sotva kto pomohol

22.05.2018 08:00

Arménsky premiér Pašinjan je známy protiruskými a prozápadnými postojmi, povedal Andranik Migranjan, profesor Moskovského inštitútu medzinárodných vzťahov.

KĽDR, raketa, Japonsko

Do KĽDR na zatvorenie jadrovej strelnice prišli zahraniční novinári

22.05.2018 07:58

Testovacie stredisko by tak malo byť uzavreté ešte pred schôdzkou severokórejského vodcu Kim Čong-una s prezidentom USA Donaldom Trumpom.

Euro, peniaze, graf

Po zdravotných aj sociálne odvody. Zúčtovať by sa mali prvýkrát v roku 2022

22.05.2018 07:47

Sociálna poisťovňa bude zúčtovávať sociálne odvody, pričom prvýkrát by sa tak malo stať v roku 2022 za rok 2021.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 687908x
Priemerná čítanosť článkov: 1806x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy