Založ si blog

Neuveriteľný príbeh so šťastným koncom?

 

            Niet sa čomu diviť,že generálny riaditeľ najsledovanejšej TV stanice opúšťa post najvyšší,keď dovolil,aby jeho redaktor,zvukár a kameraman z helikoptéry(!) nasnímali rozsiahly areál úspešného podnikateľa so zámočkom i vodnými plochami ohradený vysokým kamenným múrom.Keď manželka majiteľa na žiadosť o rozhovor správne(!)sa  bráni a dotyčnému redaktorovi povie:“Zmiznite,lebo vám rozbijem kameru!“.Je to primerané jej postaveniu a právne čisté,čo sa má vypytovať,však?

            O rozsiahlej stavbe vodného areálu nevedia ani starostka obce,ani občania,ani železničiari  a keď hovorca krajského súdu povie,že skutočnosť o zámočku v strede vodnej plochy nemá charakter trestno-právny,ale len občiansko-právny,ktorý si napred majú vysvetliť a vysporiadať aktéri a dohodnúť riešenie príbehu.

            Podľa slov redaktora došlo k tomu,že majiteľ zámočku ohradenom vodnou plochou a vysokým kamenným múrom získal prostriedky na tento skutočne veľkolepý projekt podnikateľskými aktivitami.Predával pôdu na výstavbu rodinných sídiel majetným Bratislavčanom,no získané prostriedky nevyplácal pôvodným majiteľom pôdy.Povedalo by sa,že ide o bežný obchodný a podnikateľský vzťah a zatiaľ a počas výstavby sídla pána H si možné porušenie zmluvných vzťahov s dotknutými osobami nik nepovšimnul.Veď len presun toľkého množstva kameňa z území vzdialenom od roviny pri Senci  na plot vysoký cca 2,5 m a v dĺžke ťažko odhadnuteľnej počas niekoľkých mesiacov,musel vzbudiť otázky,či je to v poriadku,rovnako ako zaplavenie jazier vodou.Odkiaľ,z akých zdrojov,od ktorej vodárenskej spoločnosti čerpali vodu tí,čo stáli pri zrode takej krásy? Možno majú vlastnú studňu.

            Publikovať,alebo priniesť na obrazovku podobné správy je vždy nebezpečné,z jedného,alebo iných pohľadov.Vybrať si môže každý,podľa chuti.Jedni,oponujú,že ide o hrubé zasahovanie do podnikania,druhí,že tam sme to dopracovali,keď platí len zákon peňazí,ktoré sú už nadradené deklarovaným a prijatýn právnym normám a tretí,ktorých je najviac to berú ako príklad pre svoje podnikateľské aktivity.A najhoršie sú na tom našom dianí rádoví redaktori,ktorí musia denne prinášať svojim bossom bomba-správy,aby boli noviny a časopisy predávané a TV v záujme reklamy viac sledované,ale aby si nedovolili ísť do principu stavu,prečo sa udalosti môžu diať tak,ako sa dejú.

            Nakoniec len pár slov o tom,že súčasné časy nie sú až tak zlé,veď podľa slov prezidenta KOZ pribudlo len v poslednom roku,teda počas krízy 30 slovenských milionárov.Málo,či primerane?To nech posúdi každý sám,prečo práve on nie je tým ďalším,čo robí,alebo nerobí zle,že sa medzi nich ešte neprepracoval svojim úsilím.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

poplatok, poplatky, euro, eurá, peniaze, vklady, hypotéka, úver, vklad

Hackeri získali osobné údaje zo 400-tisíc účtov UniCreditu

26.07.2017 14:15

Hackeri sa dostali k osobným údajom približne 400 tisíc klientov talianskej banky UniCredit, ale nezískali heslá k účtom.

Abdar Rahmán Sams Dín, Hurgada, egypt

Česká turistka je po útoku v Egypte v stave klinickej smrti

26.07.2017 14:13

Češka zranená predminulý týždeň pri útoku na turistov v egyptskej Hurgade je v stave klinickej smrti, uviedlo české ministerstvo zahraničia.

kurča, kuracina, stehno, jedlo, obed, reštaurácia

Slováci považujú domáce potraviny za kvalitnejšie než zahraničné

26.07.2017 14:10

Takmer 60 percent spotrebiteľov považuje slovenské potraviny za kvalitnejšie ako zahraničné. Dôvodom sú čerstvosť a prísnejšia kontrola.

kostol, miniskanzen

Miniskanzen sprítomňuje drevené 'cerkvi'

26.07.2017 14:00

Nedá sa prehliadnuť. Turisti, ktorí prichádzajú do Národného parku Poloniny, si už niekoľko rokov dávajú v obci Ulič v okrese Snina povinnú prestávku.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 568442x
Priemerná čítanosť článkov: 1492x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy