Založ si blog

Neuveriteľný príbeh so šťastným koncom?

 

            Niet sa čomu diviť,že generálny riaditeľ najsledovanejšej TV stanice opúšťa post najvyšší,keď dovolil,aby jeho redaktor,zvukár a kameraman z helikoptéry(!) nasnímali rozsiahly areál úspešného podnikateľa so zámočkom i vodnými plochami ohradený vysokým kamenným múrom.Keď manželka majiteľa na žiadosť o rozhovor správne(!)sa  bráni a dotyčnému redaktorovi povie:“Zmiznite,lebo vám rozbijem kameru!“.Je to primerané jej postaveniu a právne čisté,čo sa má vypytovať,však?

            O rozsiahlej stavbe vodného areálu nevedia ani starostka obce,ani občania,ani železničiari  a keď hovorca krajského súdu povie,že skutočnosť o zámočku v strede vodnej plochy nemá charakter trestno-právny,ale len občiansko-právny,ktorý si napred majú vysvetliť a vysporiadať aktéri a dohodnúť riešenie príbehu.

            Podľa slov redaktora došlo k tomu,že majiteľ zámočku ohradenom vodnou plochou a vysokým kamenným múrom získal prostriedky na tento skutočne veľkolepý projekt podnikateľskými aktivitami.Predával pôdu na výstavbu rodinných sídiel majetným Bratislavčanom,no získané prostriedky nevyplácal pôvodným majiteľom pôdy.Povedalo by sa,že ide o bežný obchodný a podnikateľský vzťah a zatiaľ a počas výstavby sídla pána H si možné porušenie zmluvných vzťahov s dotknutými osobami nik nepovšimnul.Veď len presun toľkého množstva kameňa z území vzdialenom od roviny pri Senci  na plot vysoký cca 2,5 m a v dĺžke ťažko odhadnuteľnej počas niekoľkých mesiacov,musel vzbudiť otázky,či je to v poriadku,rovnako ako zaplavenie jazier vodou.Odkiaľ,z akých zdrojov,od ktorej vodárenskej spoločnosti čerpali vodu tí,čo stáli pri zrode takej krásy? Možno majú vlastnú studňu.

            Publikovať,alebo priniesť na obrazovku podobné správy je vždy nebezpečné,z jedného,alebo iných pohľadov.Vybrať si môže každý,podľa chuti.Jedni,oponujú,že ide o hrubé zasahovanie do podnikania,druhí,že tam sme to dopracovali,keď platí len zákon peňazí,ktoré sú už nadradené deklarovaným a prijatýn právnym normám a tretí,ktorých je najviac to berú ako príklad pre svoje podnikateľské aktivity.A najhoršie sú na tom našom dianí rádoví redaktori,ktorí musia denne prinášať svojim bossom bomba-správy,aby boli noviny a časopisy predávané a TV v záujme reklamy viac sledované,ale aby si nedovolili ísť do principu stavu,prečo sa udalosti môžu diať tak,ako sa dejú.

            Nakoniec len pár slov o tom,že súčasné časy nie sú až tak zlé,veď podľa slov prezidenta KOZ pribudlo len v poslednom roku,teda počas krízy 30 slovenských milionárov.Málo,či primerane?To nech posúdi každý sám,prečo práve on nie je tým ďalším,čo robí,alebo nerobí zle,že sa medzi nich ešte neprepracoval svojim úsilím.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

NATO-DEFENCE/

Veľkí proti veľkým. Amerika sa vracia ku koreňom

22.01.2018 09:30

"Hoci pokračujeme v kampani proti teroristom, primárne sa americká národná bezpečnosť zameria na súperenie veľmocí, nie terorizmus,“ vyhlásil James Mattis.

Jean Yves Le Drian

Francúzsky minister zahraničia: Rusko nedokáže vyriešiť situáciu v Sýrii samo

22.01.2018 09:22

Jean-Yves Le Drian tvrdenie zdôvodnil tak, že Rusi "nemajú prostriedky" na rekonštrukciu Sýrie.

Mayon sopka Filipíny

Sopka Mayon sa opäť ozvala, Filipínci majú druhý najvyšší stupeň varovania

22.01.2018 09:04

V obciach Guinobata a Camalig aj v meste Ligao južne od sopky je nulová viditeľnosť.

stavebná sporiteľňa, wustenrot

Do zmien v stavebnom sporení vstúpi politika

22.01.2018 09:00

Žiadna štátna stavebná prémia pre deti, ľudí s vyšším platom či tých, čo majú medziúver. Tiež povinné doklady od murárov a koniec priateľských sporiteľov.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 612083x
Priemerná čítanosť článkov: 1607x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy