Založ si blog

Kto vlastne zlyhal?

 

            Udalosť,ktorá sa odohrala 30.augusta  dopoludnia v byte neprispôsobilých obyvateľov domu na ulici P.Horova v jednej z mestských častí Bratislavy bola od prvopočiatku a bude ešte dlho pitvaná v médiách rôzneho druhu a charakteru.Každé svojim spôsobom a vďačne.Zatiaľ sa ale nik nedostal k prapodstate vraždy piatich osôb v obytnom dome,prečo sa tak stalo a čo to boli za ľudia,ktorí už na svoju obranu nič nepovedia.A to,čo povedala majiteľka bytu(ani jej meno z dôvodou ochrany osobných údajov sa do médií nedostalo)4.mája 2005 redaktorovi Markízy P.Hermanovi boli táraniny,ktoré nevysvetlili jej antisociálny charakter k obyvateľom bytov vo vchode a k spoločnému majetku Spoločenstva vlastníkov bytov.Vyhlásiť národný smútok za osoby,o ktorých spôsobe obživy a životospráve verejnosť nič nevie je i bolo rizikové a po prevalení pravdy o ich živote bude opäť ďalšia hanba pre Slovensko.Nie pre jej ľudí,ale pre našu  úradujúcu vládu.

 

            Jej,či ich podlžnosti k platbám za obligatorne platby spojené so štandardným užívaním bytu totiž Spoločenstvo nebolo schopné platnými prostriedkami riešiť.Písomné upozornenia a výzvy na zaplatenie dlžných súm boli neúčinné už vtedy,keď redaktor Herman uvedenú reportáž uviedol.Ani starosta časti Devínska Nová Ves nemal možnosti neprispôsobilého vlastníka bytu riešiť.Je ale zvláštne,že ani prípadná exekúcia bytu na úhradu dlhu nemohla byť vykonaná,pretože nik zo zúčastnených nemal možnosť rodine(?) poskytnúť náhradný byt síce nižšej kategorie,ale fyzicky. Taká je totiž dikcia zákona,ktorý sa dá využiť práve neprispôsobilými nájomníkmi,ktorí rušia a traumatizujú susedov.

            Osoby  bývajúce v tomto vchode trpeli a mlčali,veď ich sa problém nedotýkal priamo.Zrejme najviac trpel vykonávateľ kontumácie,aby v  amoku utratil aj ľudí nevinných v okolí domu. Staré panie z vchodu vedeli povedať kde stál vrah,ako pozeral z okna,no akí to boli ľudia nepovedali,pretože sa boja pozostalých ako sme ich mohli vidieť v prvej lavici v dome sv.Martina pri zádušnej omši. vedenej priamo primasom Slovenska.Aj on si prihrial svoju agendu  svojej Cirkvi ,ktorá  sa tiež  potrebuje zviditeľniťaspoň raz v dobrom svetle.

            Istá agentúra DIS plus rozpitvala do detailov profil človeka,ktorý sa k takému masakru rozhodol:Ide však o teoretickú prácu,alebo jej časť,ktorá platí obecne,no jej text nie je vôbec zasadený do konkrétneho rámca,čo plynie i z toho,že tak rozsiahlý elaborát bol tak rýchle na blogu vysielaný..

            Ak spojíme niekoľko závažných okolností,samota,nezamestnanosť a blízkosť susedov s antisociálnymi prejavmi,ktoré dovtedy nebol schopný v rámci existujúceho právneho poriadku nik z  kompetentný riešiť dospejeme k riešeniu tajničky,že išlo spolu len o čas,kedy sa toto riešenie u Ľ.Harmana prejaví.

            Aj z iných prípadov,ktoré poznáme z minulosti polícia je oprávnená konať len v prípadoch,keď trestný čin bol dokonaný,prevencia patrí do kompetencie sociálnych pracovníkov a psychologov.Takže kto vlastne zlyhal?Viník v zmysle Trestného poriadku je len jeden,Ľ.Harman.Jeho základná vina spočíva v tom,že sa neodsťahoval inam,veď ostatným vlastníkm bytov v tomto vchode to vadilo tak málo,že boli ticho,asi sa nemali kam sťahovať.Alebo až  teraz povedia,ako to bolo v skutočnostičo sa v tom byte dialo.

            Svalnaté reči pánov Lipšica a Spišiaka o nasadení tisícky policajtov všade tam,kde hrozí nebezpečie pre bezpečnosť občanov sa prejaví len v tom,že policajti budú vyzbrojení novými palnými zbraňami a novými oblekmi.Prepracujú sa predpisy,ale aby policajti boli všade, no  pred spáchaním trestných činov, nemôžu byť.Toľko ich zase nie je.

Spomínam na Kubu

01.12.2016

Pravidelná linka ČSA z Prahy do Havany mala technické medzipristátie na letisku Montreal a personál letiska už poznal zloženie cestujúcich, ktorí počas neho prezerali výlohy free shopov. Nechtiac viac »

Vždy ide o peniaze

26.11.2016

Najnovšie a čo obšírne zamestnáva TIS a médiá sú výlohy ministerstva zahraničných vecí na umelecké akcie spojené s našim predsedníctvom v Rade EÚ. Že boli vysoké a presahovali stanovený viac »

Na čo sa pán Matišák nepýtal

20.11.2016

Jacques Rupnik v rozhovore s Andrejom Matišákom niekoľko krát opakoval, že „liberálna demokracia je nielen najprijateľnejší, ale aj najdôstojnejší politický systém“ Je to jeho názor viac »

Trump

Môže Čína vybabrať s Trumpom? Možnosti na to má

23.07.2018 00:00

Ak sa v obchodnej vojne medzi USA a Čínou začnú uplatňovať aj iné opatrenia než clá, môže Čína ublížiť Amerike oveľa viac, než Amerika Číne.

castro, Miguel Díaz-Canel

Kubánsky parlament schválil novú ústavu

22.07.2018 21:50

Ústava má okrem iného zmeniť štruktúru kubánskej exekutívy a oficiálne uznať súkromné ​​vlastníctvo a voľný trh.

Nemecko Mníchov protest

Desaťtisíce ľudí protestovali v Mníchove proti politike strachu

22.07.2018 20:30

Protest bol namierený predovšetkým proti utečeneckej politike Kresťanskosociálnej únie Bavorska (CSU).

Krym most

Most-Híd o ceste poslancov na Krym: Je to neprípustné

22.07.2018 19:30

Hrozí Slovensku medzinárodný škandál? Nezaradený poslanec Peter Marček sa spolu s ďalšími kolegami z parlamentu chystá na polostrov Krym.

gilos

Moje príspevky k minulému, súčasnému a možno, podľa toho ako som si to za tie roky uvedomoval, pozoroval, sledoval a žil, aj budúcemu občianskemu životu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 381
Celková čítanosť: 722392x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy